لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=65770 شناسه خبر: 65770

بسیج سنگری خاکیست که غبارروبی نمی خواهد و بسیجی در آن فقط یک قدم تا خدا فاصله دارد

فرهاد پردخته به مناسبت هفته بسیج طی یادداشتی مطالبی را عنوان کرده است که متن این یادداشت را در زیر بخوانید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛فرهاد پردخته به مناسبت هفته بسیج طی یادداشتی مطالبی را عنوان کرده است که متن این یادداشت را در زیر بخوانید.

به نام خداوند لایق بندگی

بسیجی همیشه میــانِ کوچه پس کوچه های قدیمی به دنبــــــــال ردِّ پــــآی خاطره ها میگــــــردد  و خاکریز قدیمی  او هنـــــوز “یک قــــدم تا خدا فاصله دارد و سنگر زیبای او امروز در این حوالیست ، بسیجی های جاه مانده ملتمسانه از شهدا ء می خواهند که مدد کنند تا این راه ناهموار امروز را طی کنند!

هر کسی عبارت زیبای بسیج را می بیند یک احساس معنوی دورن خودش می یابد ؛ زیرا بسیاری از ارزشهای که در جامعه تجلی پیدا می کند در این کلمه خود را نشان  داده و نمود  خالصانه  پیدا می کند ؛ «بسیج و بسیجی ».

امام احساس کرده بود میوه رسیده و جسم و روح ورزیده بسیج به موعد عبور از مرزهای قراردادی و جغرافیایی رسیده است ولی او سفر کرد و «بسیج جهانی اسلام» بسان یک آرمان در فردای امام برجا ماند، اما همان‌گونه که انقلاب امام در سه سطح ایران، جهان اسلام و عالم مستضعفین طرح شد، بسیج نیز در فردای امام در هر سه حوزه ظهور پیدا کرد. از ایران گرفته تا جهان اسلام و تا امریکای لاتین و آفریقا بسیج جهانی اسلام قابل ردیابی است. اما بر اساس قاعده «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد» .

چند سال  پیش با پیدایش داعش  سرعت تشکیل بسیج جهانی اسلام را شاهد بودیم و راه‌های میانبر  بسیج هویدا شد. امروز  بسیج ایران برای آنسوی مرزها جذاب است، بسیجی ایرانی  آلوده به اشرافی‌گری نشد ومزد ی در قبال انجام کارهای بزرگ خود نخواست . اکنون در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که الگوی نظامی- جهانی بسیج با هویت و جوهره دینی تقریباً در تمام خاورمیانه اسلامی شکل گرفته است. لشکرهای مردمی فاطمیون، زینبیون، حزب‌الله لبنان، نجبا، عصائب، حشدالشعبی، سازمان بدر،‌ حزب‌الله سوریه، انصار‌الله یمن و جریان شیخ زکراکی نمادهای بسیج جهانی اسلام هستند که در کوران حوادث از دل امت اسلامی و به صورت داوطلبانه  برای رضای خدا و  پیکار با جنود و جهالت بی پایان جهان امروز شکل گرفتند و بین حفظ کیان مسلمین و تجارت عاشقانه با خدا در میدان مبارزه و شهادت رفت و آمد  دارند.

جوانان و ملت بزرگ ایران زمین باید بدانند ، امروز الگوی بسیج به جهان اسلام صادر شده است و آرمان امام مبنی بر: «جمهوری اسلامی با همه وجود برای احیای هویت اسلامی مسلمانان سرمایه‌گذاری می‌کند»  و این همان «رِبّیون» که شکل گرفته است؛ و قرآن می‌فرماید: وَکَأَیِّن مِّن نَّبِیٍّ قَاتَلَ مَعَهُ رِبِّیُّونَ کَثِیر؛ چه بسا پیامبرانی که به همراهی آنان، مردان خداپرستِ بسیاری نبرد کردند». هنگامی که خداوند به پیامبران دستور جهاد داد،

مردان بسیاری مخلصانه این ندا را اجابت کردند و در رکاب پیامبران با کفار و مشرکان جنگیدند. بدون تردید آرمان امام امروز تحقق یافته است اما جای جشن تحقق این آرمان بزرگ همچنان  می ماند تا ظهور منجی.

در درون کشور بسیج  ما  از کارکرد دیروز عبور کرده است. به تعبیر دیگر بسیج به «بلوغ اجتماعی با بصیرت » در سایه وجود امنیت در کشور رسیده است و  امروز هنگام آن است که این بلوغ نه در سایش‌های  فقط نظامی – که نیاز شدید بدان  نیست – بلکه در عرصه اجتماعی  برای دفع همه ی هجمه های فرهنگی باید  میدان عمل را در دست گیرد.

بسیج باید میدان‌دار عمل و سازندگی ملموس تر، تربیت دینی نهادینه شده ، بهبود آسیب‌های اجتماعی وارد شده ، رسیدگی به محرومین و مستضعفین  فراموش شده و تمام دل مشغولی آن گسترش نفوذ اجتماعی انقلاب اسلامی در بین احاد باشد با علم وعمل.

ایجاد فرهنگ نوین بسیجی برای شروع « ایجاد  ساختار برنامه ریزی شده فرآیند اجتماعی شدن بسیج است » نه فقط به سازمان آن که به نخبگان اقشار جامعه  وابسته است. بلکه  باید پیوند مردم‌سالاری و بسیج در عرصه سیاست‌ورزی  بدون سیاست زدگی در عرصه اقدامات « پیش بین  و پیش‌هنگام»  در ساختار امروز نهاد اجتماعی میسری تاثیر گذار را بنیان نهد و از رشد  جامعه چند قطبی  و تحصیل‌کردگی گروهی در جامعه در مسیر قطبی نمودن جامعه ، رشد طبقه متوسط و پیدایش نیازهای جدید، لزوم این مهم « ایجاد  ساختار برنامه ریزی شده فرآیند اجتماعی شدن  بسیج» را مطالعه شده بنیان گزاری نماید .  بسیج می داند تقابل  امروز دشمنان انقلاب اسلامی نیز از عرصه نظامی  به عرصه اجتماعی  -فرهنگی و اقتصاد کشیده شده و مبارزه نیز در این میدان متمرکز شده است، و دشمن  داخلی وخارجی ، هل من مبارز می طلبند!
امروز  بسیج  ما باید نه فقط در  یک پایگاه ،بلکه باید  در یک قرارگاه فراگیر در «سازمان اجتماعی»  کشور حضور با بصیرت داشته  باشد و مرهم و درمانگر زخم‌های اجتماعی، فرهنگی واقتصادی در همه ی ابعاد گردد.

مزد نخواستن، توان بالا ، احساس مسئولیت با بصیرت ،  ولایت‌مداری و آرمانگرایی شاخص‌هایی هستند که بسیج امروز را در میدان اجتماع با مولفه های در هم تنیده ، همانند میدان جهاد مسلحانه پیروز خواهد کرد. شرط اول  همان  شرط زمان دفاع  مقدس است  «معامله با خدا» و درک عمیق فرمان  فرماندهی کل قوا؛

 

 

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2