لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=65760 شناسه خبر: 65760

رییس اداره شیلات شهرستان آستانه اشرفیه خبر داد

کشف افزون بر ۴هزار رشته دام صیدغیر مجازماهی در بندرکیاشهر

رئیس اداره شیلات آستانه اشرفیه گفت: از یکم مهرماه امسال تاکنون ۴ هزار و ۱۹۸ رشته دام صید غیر مجاز ماهیان استخوانی در سواحل بخش بندرکیاشهر این شهرستان کشف و جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حمیدرضا سلیمانی با اشاره به فعالیت ۲ پایگاه حفاظت منابع آبزیان در منطقه شهر بندرکیاشهر و دستک این شهرستان اظهار کرد: همچنین در این مدت یکهزار و ۱۴۰ دام غیر مجاز ماهیان غضروفی نیز توسط ماموران این پایگاهها در سواحل بندرکیاشهر کشف شده است.
وی با بیان اینکه طی این مدت ۴ فروند قایق موتوری و یک فروند قایق پارویی نیز مربوط به صیادان غیرمجاز در سواحل بندرکیاشهر شناسایی و ضبط شده ادامه داد: طی دو ماه گذشته ۱۱ فقره پرونده صید غیر مجاز توسط شیلات این شهرستان تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.
رئیس اداره شیلات شهرستان آستانه اشرفیه تصریح کرد: در این رابطه تعداد ۴ نفر از متهمان صید غیر مجاز نیز به مقامهای قضایی معرفی شده اند.
سلیمانی در ادامه با اشاره به فعالیت ۳ بازار مهم فروش ماهی در مناطق شهر بندرکیاشهر ، کوی امام بندرکیاشهر و دستک این شهرستان خاطر نشان کرد: از مهرماه امسال تاکنون بیش از ۸۰ مرحله پایش توسط شیلات در این بازارها صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه در این مدت شیلات تعداد ۱۶ عملیات مشترک با پایگاه های حفاظت منابع آبزیان و ۳ مرحله عملیات مشترک با دریابانی ، در سطح سواحل این شهرستان انجام داده است افزود: مجموع گشت های دریایی در سواحل این شهرستان ۵۳۵ نفر ساعت و مجموع گشت ساحلی نیز ۵۹۱ نفر ساعت است.
رییس اداره شیلات شهرستان آستانه اشرفیه حفاظت از آبزیان و منابع دریایی را از اهداف و سیاست های مهم شیلات عنوان و بیان کرد : از کلیه ساحل نشینان و صیادان انتظار می رود تا از هرگونه صید غیر مجاز به خصوص صید ماهیان نابالغ اعم از استخوانی و غضروفی خودداری کنند.
سلیمانی گفت : بدون تردید صید چنین ماهیانی لطمات جبران ناپذیری به منابع و ذخائر دریایی وارد خواهد کرد.
شهرستان آستانه اشرفیه دارای ۳۷ کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندرکیاشهر است و صید و صیادی از مهمترین منابع درآمد صیادان آن به شمار می رود.
هم اکنون بیش از یکهزار صیاد در ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی این شهرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2