لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=65675 شناسه خبر: 65675

ثبت ۳۰۵ موقوفه و یکهزار و ۳۰۰ رقبه در آستانه اشرفیه

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه اشرفیه از ثبت ۳۰۵ موقوفه و یکهزار و ۳۰۰ رقبه توسط خیرین و نیکوکاران این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حجت الاسلام والمسلمین حسین یوسف زاده در جمع اصحاب رسانه شهرستان اظهار داشت: موقوفه حرم مطهر آقا سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) ، حاج عبدالله آستانه ای ، ربابه امیر دخت صفاری ، کلثوم طایفه و امیرکیاسر از جمله مهمترین موقوفات این شهرستان به شمار می رود.
وی در ادامه عمل به نیات واقفین را از اهداف مهم اوقاف و امور خیریه عنوان کرد و گفت: برگزاری روضه خوانی برای اهل بیت (ع) ، عزاداری امام حسین (ع) ، کمک به دانش آموزان بی بضاعت ، کمک به طلاب و روحانیون ، تعمیر مساجد و بقاع متبرکه ، نشر معارف اسلامی ،اطعام فقرا ، تامین هزینه خرید دارو و درمان نیازمندان ، خرید تجهیزات بیمارستانی از مهمترین نیات واقفین و نیکوکاران در این شهرستان است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه اشرفیه با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه تلاش می کند تا با عمل به نیات واقفین فرهنگ وقف را در این شهرستان ترویج دهد یادآور شد: به منظور تحقق این امر از ابتدای سالجاری تاکنون ۳۹۶ میلیون ریال از محل درآمد موقوفات خیرین این شهرستان در زمینه هایی چون تامین دارو بیماران ، کمک به دانش آموزان بی بضاعت ، برگزاری آیین های روزه خوانی و عزاداری ، کمک و اطعام نیازمندان هزینه شده است.
وی در ادامه به راه اندازی سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه از سوی اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و تصریح کرد: شناسایی و کشف موقوفات جدید ، بهره وری مناسب از موقوفات ، ساماندهی و شفاف سازی در خصوص چگونگی هزینه درآمد موقوفات ( با هدف جلب اعتماد خیرین و نیکوکاران) و …از اهداف راه اندازی این سایت است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه اشرفیه در ادامه نیز با اشاره به فرارسیدن دهه وقف افزود: به این مناسبت تعداد ۱۵ برنامه فرهنگی از سوی اداره اوقاف و امورخیریه این شهرستان برگزار می شود.
یوسف زاده خاطر نشان کرد: برگزاری همایش یاوران وقف، برپایی ایستگاه همه واقف باشیم، برگزاری نشست های تخصصی در خصوص ترویج فرهنگ وقف در جامعه ، افتتاح عملیات بازسازی ۳ بقعه متبرکه ، دیدار با امام جمعه و واقفین ، نواختن زنگ وقف در مدارس و…از جمله برنامه های است که در این شهرستان به اجرا می رسد.
وی از وقف به عنوان عملی ماندگار یاد کرد و گفت: وقف یکی از راه های همدردی با جامعه به خصوص مردم فقیر و نیازمند است که برکات و صالحات فراوانی نیز به همراه دارد.
وی همچنین در ادامه با اشاره به وجود ۶۰ بقعه متبرکه شاخص در این شهرستان بیان کرد : بقعه آقا سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) ، بقعه آقا سید محمد (ع) ، بقعه آقا سید حسن (ع) ، بقعه آقا سید ابو جعفر(ع) ، بقعه آقا سید حمید (ع) ،بقعه امیر سلطان (ع) از جمله شاخص ترین بقاع متبرکه این شهرستان به شمار می روند.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون نیز بیش از ۶۵ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال از درآمد بقاع متبرکه این شهرستان در امور مختلفی چون برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی ، حقوق و بیمه خادمان ، برگزاری مسابقات قرآنی ، امور عمرانی و…هزینه شده است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2