لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=65630 شناسه خبر: 65630

فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه:

تفکر بسیجی عامل مقاومت است/پرداخت بالغ‌بر ۲ میلیارد تومان وام جهت تولید و اشتغال

فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه : امروز بسیج مهمترین عامل وحدت و انسجام ملی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛سرهنگ پاسدار حسن فیضیان در نشست ستاد برگداشت هفته بسیج ضمن ابراز همدردی با مردم زلزله زده کرمانشاه و اعلام رضایت از حضور فعال بسیجیان سراسر کشور در عرصه خدمات رسانی به آن ها  اظهار کرد:
امروز بسیج مهمترین عامل وحدت و انسجام ملی است بطوری که به این اعتقاد داریم که نگاه بسیجی نگاه اتحادی و وحدت آفرین است و علاوه بر آن قویترین عامل در برقراری امنیت کشور می باشد و با مبارزه با کفر و ظلم بر آن است تا بساط آن ها را بر چیند و از بین ببرد تا امنیت در جامعه حاکم شود.
وی در ادامه گفت: بسیج مهمترین عامل در مقابله با توطئه های شیطانی جبهه استکبار و در روشنگری این موضوع است که امروزه قدم هایی بسیاری برداشته است. امروزه تفکر بسیجی عامل مقاومت است و می تواند در این عرصه نقش آفرینی بکند.
فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه با توجه به رویکرد بسیج در این شهرستان تصریح کرد: با تکیه بر سخن حضرت آقا که فرمودند نگاه حداکثری، جذب حداکثری برنامه های خود را دنبال می کنیم و در حال حاضر ۳۴ هزار بسیجی در سطح شهرستان سازماندهی شده اند که بر اساس تشکیلات سازمانی آن ها را سازماندهی کردیم .
وی با اشاره به این موضوع که همه مردمان آستانه اشرفیه بسیجی هستند علی رغم اینکه شاید کارت بسیج نداشته باشند بیان کرد: باید بگویم که ما در ساختار بسیج تغییراتی را ایجاد کرده ایم یعنی اگر قبلا می گفتیم شخصی بسیجی عادی و یا بسیجی فعال است امروزه بر این باوریمکه هر فردی که در جامعه اسلامی اعتقاد به نظام داشته باشد و معاند نظام نباشد بسیجی محسوب میشود که خوشبختانه با وجود اینکه شهرستان آستانه اشرفیه شهرستان مذهبی می باشد می توان این ادعا را داشت که همه آن ها بسیجی هستند.
فیضیان با اشاره این مطلب که نگاه به بسیج اگر تنها در عرصه نظامی باشد یک آسیب جدی برای آن محسوب می شود درباره اقدامات بسیج گفت: هرچند مقولاتی را که بسیج در آن شرکت دارد بسیار متعدد است اما عرصه هایی که امروزه ملموس است را می توان به چهار بخش فرهنگی، تربیتی، آمادگی رزمی و خدمات رسانی و رفع محرومیت تقسیم نمود که عمده فعالیت های بسیج در بخش فرهنگی را میتوان به بصیرت افزایی و برگزاری یادواره های شهدا و معرفی شهدای شاخص،برگزاری نمایشگاه های متعدد فرهنگی با موضوعات گوناگون نام برد.
وی ادامه داد: در فعالیت های تربیتی بحث حلقات صالحین با رویکرد مسجد محوری در حال برپایی است و بنای آن این است که هر آنچه که قرار است اتفاق به مسجد برگدد و یا از آن آغاز شود و اعتقاد ما این است که نیروی بسیجی باید از مسجد برخیزد و به مسجد برگردد و هم افزایی های گروه های مختلف را معطوف مساجد بکنیم.
وی درباره فعالیت های بسیج در عرصه خدمات رسانی و رفع محرومیت خاطر نشان کرد: با توجه به فرمایش امام که فرمودند بسیج باید از درون مردم باشد تاکید و نگاه ما نیز این است که در این مساله باید حضور بسیجیان پر رنگ باشد مانند برپایی اردوهای متمرکز جهادی که از پراکندگی خارج نموده ایم و تاکید کردیم که اردوی جهادی اثرگذاری مستمری نیز داشته باشد .
و ی با اشاره با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی گفت: بالغ بر ۲ میلیارد تومان وام جهت تولید و اشتغال و تاسیس صنایع کوچک تبدیلی به واجد شرایطین پرداخت نمو ده ایم و همچنین طبق تفاهم نامه با کمیته امام خمینی(ره) اقدام به ساخت تعداد ۵۰ واحد مسکن محرومین کرده ایم که با تحویل چند واحد تکمیل شده در هفته بسیج بالغ بر ۹۵ درصد این واحد ها را تحویل داده ایم.
فیضیان درباره فعالیت های بسیج در عرصه دفاعی بیان کرد: در راستای اقتدار بسیج در شهرستان طی برنامه ریزی های انجام شده توانستیم گردان آماده بیت المقدس با همه امکانات و آمادگی را ساماندهی کنیم که انشالا منتهی به نتیجه خواهد شد

فرمانده سپاه ناحیه آستانه اشرفیه در پایان خاطر نشان کرد: باور و هدف ما این که بسیج نگاهش مردمی است و باید در متن مردم تاثیر گذار باشد و برای جامعه ملموس بشود .

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2