لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=65557 شناسه خبر: 65557

بهره برداری از تصفیه خانه مسکن مهر با همکاری شرکت های کره ای DAELIM و KEITI

برای اولین بار در کشور و با همکاری دو شرکت کشور کره جنوبی، پروژه تصفیه خانه بهداشتی مسکن مهر شهرستان آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ این پروژه روز گذشته در مسکن مهر آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید.
رحیم حیدری در این مراسم ضمن تاکید بر ضرورت حفظ منابع طبیعی به خصوص آب اظهار کرد: اجرای چنین طرح هایی می تواند در بازگرداندن آب به چرخه طبیعت و محیط زیست نقش موثری داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه مسائل زیست محیطی مربوط به یک اقلیم ، منطقه و کشور خاصی نیست، تصریح کرد: همه مردم دنیا بایستی در حفظ منابع خدادادی و طبیعی بکوشند.
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه ایران اسلامی ظرفیت جذب سرمایه گذاری های خارجی را دارد، افزود: در این خصوص دولت سیاست ها و برنامه های خود را با جدیت دنبال می کند.
محمد حسین قربانی  نیز با اشاره به اینکه مجلس مجوز ۶۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش خارجی را به دولت داده، اظهار داشت: صدور این مجوز فرصت بسیار ارزنده ای برای کشورهای دوست است تا با بهره گیری از آن، برای سرمایه گذاری در کشور ما گام بردارند.
نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به سفر سال گذشته رئیس جمهوری کره جنوبی به ایران اظهار کرد : رئیس جمهوری کره جنوبی با آگاهی از ظرفیت های موجود در ایران آمادگی خود را جهت همکاری اعلام کرد.
وی همچنین ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در جهت بهره برداری از پروژه تصفیه خانه مسکن مهر آستانه اشرفیه، با اشاره به برخی مشکلات زیست محیطی در گیلان گفت: مشکلات زباله ، بالا بودن آب های زیر زمینی و … از مشکلات و نگرانی های مهم استان در حوزه محیط زیست است که بایستی با جدیت مورد رسیدگی قرار بگیرد.
محبعلی رنج ور  نیز با بیان اینکه برای اجرای طرح تصفیه خانه بهداشتی مسکن مهر آستانه اشرفیه بیش از ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده، اظهار کرد: به منظور اجرای این پروژه یک هزار و ۷۰۰ متر شبکه جمع آوری و انتقال با لوله های پلی اتیلن به قطر ۲۰۰ میلیمتر و همچنین نصب پکیج فاضلاب با ظرفیت ۱۰۰ متر مکعب در روز صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان خرید و نصب ترانس برق و اجرای انشعاب برق مربوطه و اجرای فندانسیون محل نصب پکیچ فاضلاب را از دیگر اقدامات صورت گرفته جهت اجرای این پروژه عنوان کرد و گفت: این پروژه از ابتدای سال جاری در مجتمع مسکونی ۲۵۲ واحدی مسکن مهر آستانه اشرفیه آغاز شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون هشت پروژه فاضلاب روستایی آماده بهره برداری در این استان وجود دارد تصریح کرد: با اجرای این پروژه ها ۲ هزار و ۴۰۶ خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.
رنج ور با بیان اینکه برای اجرای این پروژه ها بیش از ۱۷۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده، افزود: به زودی شاهد بهره برداری از این پروژه ها خواهیم بود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2