لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=65400 شناسه خبر: 65400

برگزاری نشست کمیته پشتیبانی مراسم اربعین حسینی در آستانه اشرفیه

نشست کمیته پشتیبانی مراسم اربعین حسینی صبح روز گذشته در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رحیم حیدری  در این نشست بابیان اینکه نظام استکباری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همیشه برای ما بهانه‌تراشی و برنامه‌ریزی کرده تا ما را درزمینهٔ های مختلف درگیر کند، اظهار کرد: به یاری خداوند در این سال‌ها همیشه پیروزی با جبهه اسلام و ایران بود.

وی با اشاره به دوران جنگ تحمیلی، جنگ در کشورهای عراق، سوریه و یمن، گفت: استکبار جهانی در هر زمان و مکانی مغلوب نظام اسلامی ما بوده است.

حیدری بابیان اینکه در این سال‌ها کشور عربستان بازیچه دست نظام استکباری قرارگرفته است، افزود: این بار با فریب کشور عربستان می‌خواهند برای کشورمان یک مشغله و درگیری به وجود بیاورد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه عمر نیروهایی مثل داعش به پایان رسیده است و داعشی ها برای اینکه بگویند ما زنده هستیم در برخی از مواقع حرکاتی می‌کنند، تصریح کرد: ضرورت دارد به مسائلی که قبلاً توجه کمتری داشته‌ایم به‌صورت ویژه توجه کنیم و مسائل امنیتی را خصوصاً در برگزاری مراسم‌هایی مانند اربعین جدی‌تر موردتوجه قرار دهیم

وی  بابیان اینکه ممکن است دشمن از مسائلی که درگذشته به آن بی‌تفاوت بوده‌ایم برای آسیب زدن به این تجمع بزرگ استفاده کند، خاطر نشان کرد: اداره تبلیغات اسلامی و تولیت حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) توجه داشته باشند که چه کسی برای تصویربرداری در مکان‌هایی مانند حرم مطهر و مسجد جامع قرار می‌گیرد و حتماً دوربین‌هایی که برای تصویربرداری هوایی استفاده می‌شود شناسایی شوند.

حجت‌الاسلام کریم عاشوری رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه هم در این نشست با اشاره به اینکه قوی‌ترین شورای هیئت‌های مذهبی را در سطح استان داریم، اظهار کرد: برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم اربعین امسال، بخشداران عزیز ما جهادی و بسیجی پای‌کار هستند.

علیرضا کارگر قوی‌بازو  هم در این نشست با اشاره به اینکه به‌عنوان یک آستانه‌ای افتخار می‌کنم که در این سال‌ها همه مردم آستانه دست‌به‌دست هم داده‌اند تا یک کار بزرگ را ادامه دهیم، گفت: شاید حضور و شرکت در این حرکت مذهبی عاملی شود تا در طومار اسامی برگزارکنندگان عزاداران امام حسین (ع) نام مردمان شهرستان آستانه‌اشرفیه هم ثبت شود.

وی بابیان اینکه مردم آستانه ثابت کرده‌اند که در میزبانی کردن از عزاداران امام حسین (ع) ید طولایی دارند، افزود: روز عاشورا بدون هیچ نشست و بخشنامه‌ای بیش از ۱۰۰ هزار غذا در شهر آستانه‌اشرفیه توزیع شد و آن روز نه‌تنها کسی گرسنه از این شهرستان نرفت بلکه غذای چند روز را هم با خود برد.

نماینده سازمان صداوسیمابا اشاره به اینکه مطمئنم با کمک هیئت‌های مذهبی به‌راحتی پذیرایی امسال هم انجام می‌شود، گفت: ان شاا… دست‌به‌دست هم می‌دهیم که روز اربعین مراسم عزاداری باشکوهی داشته باشیم تا اگر در پیاده‌روی اربعین و در زیارت مزار امام حسین (ع) نبوده‌ایم بتوانیم اینجا خودمان را به آن حلقه وصل کنیم و از این فرصت بهره‌مند شویم.

حجت حاجی پور ر در این نشست بابیان اینکه بخشداری کیاشهر هم در راستای تجمع بزرگ اربعین و پاسداشت نهضت عاشورا تمام تلاش خود را می‌کند، گفت: اعتقادداریم میزبان این مراسم خود امام حسین (ع) است و مردم با عشق و معرفت حضور پیدا می‌کنند.

بخشدار بندر کیاشهر با اشاره به اینکه ان شاا… در این مراسم فلسفه اربعین که بحث زنده نگه‌داشتن ارزش‌های عاشوراست به‌درستی تبیین شود، افزود: امیدواریم مسئولان در برگزاری این مراسم از ظرفیت مداحان کیاشهری هم استفاده کنند.

محمد حسن خواه بخشدار بخش مرکزی آستانه‌اشرفیه هم در این نشست بابیان اینکه هرسال در روز اربعین مراسم پیاده‌روی مردمان دهستان چهارده و کیسم تا حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) برگزار می‌شود، گفت: در سال‌های اخیر به تأسی از این دهستان، دهستان دهشال و روستاهای سوخته کوه، صفرابسته، پرکاپشت یاورزاده، تمچال و کشل آزاد محله هم این حرکت مذهبی را برقرار کرده‌اند.

وی با اشاره اینکه در مسیر دهستان چهارده و کیسم موکب‌های پذیرایی فراوانی وجود دارد، افزود: در مسیرهایی که سال گذشته موکب پذیرایی از عزاداران حسینی وجود نداشت از پتانسیل دهیاران برای برپایی این موکب‌ها استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2