لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=63657 شناسه خبر: 63657

تا زمانی که ابهامات علمی بر طرف نشود، نمی توان این محصول را تولید و وارد بازار مصرفی کرد

تولید برنج تراریخته خلاف قانون است/ورود مجلس به موضوع تراریخته ها

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه تولید محصولات تراریخته فاقد مجوز است، گفت: تا زمانی که ابهامات علمی در زمینه محصولات تراریخته بر طرف نشود نمی توان این محصول را تولید و وارد بازار مصرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛به نقل از سلامت نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت و گو با خانه ملت درباره وضعیت محصولات تراریخته درکشور،گفت: بسیاری از کشورهای دنیا تولید محصولات تراریخته را ممنوع کردند و این در حالی است که رییس سازمان محیط زیست نیز در زمینه محصولات تراریخته اعلام کرده است هم اکنون در زمینه بحث علمی محصولات تراریخته اظهار نظر نمی‌کنم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه جای سوال دارد چرا سازمان محیط زیست و جهاد کشاورزی در زمینه تولیدات تراریخته اظهار نظر نمی کنند، تصریح کرد: تغییر ژن در محصولات تراریخته را باید یک مرکز علمی به مانند سازمان استاندارد تاییدکند و نمی توان بدون اخذ مجوز با تولید محصولات تراریخته، وارد امنیت غذایی شهروندان شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس در گذشته نیز تذکر داده بوده است که در زمینه محصولات تراریخته به یک نتیجه قطعی نرسیده ایم و اگر برنج بدون مجوز قانونی تراریخته تولید شود، این امر خلاف قانون است.

وی با بیان اینکه تولید برنج تراریخته خلاف قانون است، افزود: بهارستان بطور قاطع در زمینه تولید محصولات تراریخته ورود می کند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس ، یادآورشد: تا زمانی که وضعیت تراریخته به حالت تثبیت نرسیده است نباید تراریخته به چرخه تولید رهنمون شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2