لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=63646 شناسه خبر: 63646

فرمانده سپاه قدس گیلان:

با “هنر” می‌توان سیره و منش شهدا را به نسل جدید منتقل کرد

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: هنر به دلیل ماندگاری و جاودانگی، یکی از ابزارهایی است که می‌توان سیره و منش شهدا را ثبت و برای نسل آینده به نمایش گذاشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛به نقل از فارس، سردار محمد عبدالله‌پور عصر دیروز در آئین اکران مستند ارزشی ” تا آسمان” که به‌منظور معرفی ۱۴۲ شهید بخش کومله شهرستان لنگرود تولید شد و تجلیل از پروانه معصومی پیشکسوت سینما و تئاتر، اظهار کرد: انسان‌ها از درک جایگاه رفیع شهدا عاجز هستند و باید از طریق قرآن و ائمه اطهار با سیره شهدا آشنا شد.

وی بابیان اینکه شهدا با پیروی از ولایت‌فقیه به راه حق شتافتند، گفت: هنر به دلیل ماندگاری و جاودانگی، یکی از ابزارهایی است که می‌توان سیره و منش شهدا را ثبت و برای نسل آینده به نمایش گذاشت که در این مسیر هنرمندان در نقش‌آفرینی یاد و خاطره شهدا نقش برجسته و حساسی دارند.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان بابیان اینکه عدم شناخت شهدا سبب عدم عاقبت بخیری می‌شود بیان داشت: شهید مهدی خوش‌سیرت یکی از شخصیت‌های بارز در دفاع مقدس بود که رفتار وی بر روی بسیاری از رزمندگان تأثیر گذاشت و بارها شاهد بودم که این شهید با شهادت هر رزمنده‌ای ساعت‌ها گریه می‌کرد.

به گزارش فارس، ” تا آسمان” مستند ویژه ۱۴۲ شهید بخش کومله شهرستان لنگرود که تهیه و تولیدشده است که عصر امروز در سالن اجتماعات کانون بسیج جوانان با حضور پروانه معصومی پیشکسوت تئاتر و سینما رونمایی شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2