لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=63173 شناسه خبر: 63173

هر چه بگندد نمکش می‌زنند، وای! به‌روزی که بگندد نمک

گیلـــــــمردای در آخرین یادداشت خود به اتفاقات احیر پس از مراسم تحلیف شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و گفت: خیالتان را راحت کنم، آن نمایش، اختتامیه تئاتر خیابانی لاهیجان بوده که با تهیه‌کنندگی و کارگردانی خاندان بزرگ آستانه‌ای مفتخر به پسوند … و با بازیگری نامرئی و افتخاری نقش شهردار منتخب لاهیجانی و بازیگردانی بی‌نظیر نقش “موش‌مرده “داستان بر روی صحنه آمد تا سه بازیگر نقش اصلی سناریوی واقعی آن در سال ۱۳۹۸ محک مفتضحانه‌ای بخورند که با هیچ “کمپین درمانی” نیز قابل جبران نخواهد بود!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ از قدیم گفتند: “ نخوردیم نان گندم، دیدیم دست مردم” یا گفتند: “آنچه در آینه جوان بیند، پیر در خشت خام آن بیند!”  یا گفتند: “ سال‌به‌سال، دریغ از پارسال” یا گفتند: “ خودم کردم که لعنت بر خودم باد”و …

به‌هرحال از این “گفتن‌های قدیمی” نزول یافته تا” بِگَم بِگَم های امروزی”زیاد داریم که در سری گفتمان‌های بی‌غرض و مرض گیلمردای به‌وفور یاد کردیم و خواهیم کرد که علیرغم میل باطنی، این قبیل پیش‌بینی‌ها برخلاف درآمدهای پیش‌بینی‌شده همه‌ساله دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، تحقق‌یافته که دیگر حتی با ضرب‌المثل” بزک نمیر بهار میاد، کُمبُزه با خیار میاد”هم نمی‌توان بارقه امیدی در دل شهروندان ایجاد کرد!

امیدوارم که دوزاری‌ها افتاده باشد که مرادم چیست؟
شاید شنیده باشید “ هر چه بگندد نمکش می‌زنند، وای! به‌روزی که بگندد نمک!”

البته مشغول الذمه‌اید که فکر کنید که این موضوع به ماجرای شوراهای پاک دست ما در مراسم تحلیف ربط دارد! اصلاً نباید به مُخیله خود اجازه بدهید که آن نمایش کمدی! را به اخلاقیات و حساب دنیوی و اخروی آنان ربط دهید. اگر طور دیگری فکر می‌کنید، به من ربطی ندارد و بهتر است” شتر دیدی ندیدی” گفته و بیشتر از این با آبروی چهارمین یا پنجمین شهر مذهبی ایران و آرامگاه استاد فرزانه ادب و فرهنگ ایران‌زمین  یعنی استاد معین و … بازی نکنید.

اصلاً،  نباید هم باور کنید که آن، چیزی جز نمایش بوده، مگر می‌شود در جمعی که متشکل از دکتر و مهندس و … است، این مسائل مضحک آور رخ دهد!

اصلاً خیالتان را راحت کنم، آن نمایش، اختتامیه تئاتر خیابانی لاهیجان بوده که با تهیه‌کنندگی و  کارگردانی خاندان  بزرگ آستانه‌ای مفتخر به پسوند … و با بازیگری نامرئی و افتخاری نقش شهردار منتخب لاهیجانی و بازیگردانی بی‌نظیر  نقش “موش‌مرده“داستان  بر روی صحنه آمد تا سه بازیگر نقش اصلی  سناریوی واقعی آن در سال ۱۳۹۸ محک مفتضحانه‌ای بخورند که با هیچ “کمپین درمانی” نیز قابل جبران نخواهد بود!

هرچند این تله‌تئاتر طنزگونه، ازنظر مردم به تلخی گرائید اما شیرینی آن در مذاق تنی چند، آن‌چنان مانده که هر وقت به دست‌پخت خود و آش سه وجب و نیم روغن‌دار خود برای آن سه نفر، فکر می‌کنند، لب‌هایشان تا بناگوش باز می‌شود و با خود زمزمه می‌کنند که سزای کسانی که پایشان را در حوزه سیاسی دیگران، دراز کرده‌اند، چیزی جز این نخواهد بود.

یادمان باشد: الکی رد گم نکنیم. خودکرده را تدبیر نیست و آش کشک خاله است که درهرصورت، چاره‌ای نیست و آش کشک این نوع خاله‌ها را بهتر است این بار با انگشت شست بخوریم تا در زمان انگشت زدن بر روی سند انتخاب برخی خرس خاله‌ها، لحظه‌ای به مزه تلخ آش‌های قبلی آنان فکر کرده تا در انتخاب خاله‌های واقعی شهرستان و شهرها و روستاها فریب عوام‌فریبی خرس خاله‌ها را حداقل برای یک‌بار نخوریم.

و این داستان ادامه دارد …

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2