لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=61684 شناسه خبر: 61684

امام جمعه شهرستان آستانه اشرفیه :

ضرورت دارد قانون انتخابات بازنگری و پس از آن به درستی اجرا شود/افزایش سهم سرانه بیمه از کارهای ضروری بخش سلامت و بیمه‌ای است

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه آستانه اشرفیه، به امامت حجت الاسلام و المسلمین ساجدی در مسجد جامع اقامه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حجت الاسلام والمسلمین ساجدی با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد :تصمیم گرفته ایم برای بزرگداشت علما و روحانیون متوفی شهرستان در سالروز شهادت امام صادق (ع) مراسمی برگزار کنیم تا از شاگردان مکتب امام صادق (ع) تجلیل بکنیم.
وی با تجلیل از شهروند آستانه ای بخاطر وقف دو قطعه زمین در روستای امیر هنده پایین جهت بنای خانه عالم گفت: این حد از اعتقاد و پایبندی و تدین جز حاصل تربیت در محضر عالمان دینی همچون آیت الله وحید، آیت الله ضیایی، آیت الله امینیان و سایر بزرگان این شهر نمی باشد که ارزش های الهی و اسلامی را به مردم تزریق کردند.
امام جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به روز بهزیستی و تامین اجتماعی و اشاره به تاسیس یک مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست دیرآموز توسط یک زوج آستانه ای گفت : ماموریت اصلی سازمان بهزیستی کمک به افراد معلول و ناتوان و کم کردن رنج و ناراحتی ، بهبود بخشیدن به کیفیت زندگی و سهل کردن زندگی آنان است که البته نقش مردم در این عرصه کلیدی و مهم است است که با توجه به ارزش های اعتقادی خود به یاری این نهاد دولتی بشتابند.
وی با اشاره به وظیفه ذاتی سازمان تامین اجتماعی خاطر نشان کرد : رسالت اصلی این سازمان ایجاد آسایش و امنیت خاطر برای افراد تحت پوشش خود به ویژه در دوران از کار افتادگی و بازنشستگی است و باید بحث بهداشت و پیشگیری و افزایش فراگیر بیمه همت بشود .
حجت الاسلام و المسلمین ساجدی با مثبت ارزیابی کردن خدمات دولت یازدهم به نظام سلامت و هزینه ۸ هزار میلیارد تومانی در این بخش افزود : یکی از مزایا و موفقیت های این دولت در بخش بهداشت و درمان است اما متاسفانه هزینه بسیاری صرف مقوله غیر ضروری و بیهوده درمان شده است کما اینکه باید توجه بیشتری به بخش بهداشت شود.
وی در خصوص زیر پوشش بیمه ای نبودن برخی خدمات انتقاد کرد و گفت : رهبر انقلاب فرمودند به گونه ای تدبیر کنید تا بیمار و خانواده بیمار دغدغه ای جز رسیدگی به بیمار خود نداشته باشند اما در در حالی است که خیلی از پزشکان دفترچه بیمه را یا نمی پذیرند و یا باید مبلغ زیادی را همراه با پذیرش آن پرداخت کرد به خصوص در مورد دندان پزشکی !چرا باید اینگونه باشد ؟! به نظر می رسد یکی از کارهای لازم و ضروری دولت در بخش بهداشت و درمان و نظام سلامت و تامین اجتماعی افزایش سهم سرانه بیمه است.
اما جمعه آستانه اشرفیه با اشاره به فرا رسیدن سالروز تاسیس شورای نگهبان بیان کرد :در اینکه باید در نظام اسلامی ما نهادی باشد تا از اسلامیت نظام و مبانی اساسی ما صیانت بکند هیچ تردیدی وجود ندارد بر همین اساس امام (ره) و مقام معظم رهبری همواره از اشورای نگهبان از بدو تاسیس تا کنون حمایت نموده اند .
وی با انتقاد به برخی از نگرش ها و روشهای شورای نگهبان به خصوص در باره مساله انتخابات گفت : در محافل علمی و سیاسی در ارتباط برخی از تصمیمات شورای نگهبان در بعضی از موارد بخصوص در مورد نظارت بر انتخابات بحث های چالشی فراوانی وجود دارد. بخشی از این ها قاطعیت دارد و قانون انتخابات می باشد که ضرورت دارد قانون انتخابات بازنگری بشود و انشالا پس از بازنگری به درستی اجرا شود .بجای حرفهای روزمره و احساسی به مسائل معنایی و اساسی پرداخته شود.
حجت الاسلام و المسلمین ساجدی در خصوص رفتار برخی از اعضای شورای نگهبان در دوران انتخابات بیان کرد : اعضای شورای نگهبان باید مراقبت کنند و از هرگونه شاعبه سیاسی و جناحی و جانبداری از برخی از کاندیداها در انتخابات پرهیز کنند که حاصل این عمل جلب اعتماد عمومی به این نهاد محترم کمک است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2