لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=61571 شناسه خبر: 61571

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه :

دهیار هر روستا به نوعی همه کاره آن روستا است

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در جمع دهیاران بخش مرکزی گفت :عاونی دهیاران دارای ظرفیت بسیار بالایی است به شرطی که بتواند خوب برنامه ریزی و عمل بکند علاوه بر انجام کارهای ماندگار در روستاها می تواند در زمینه فعالیت های شهری نیز نقش قابل قبولی را ایفا بکند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛رحیم حیدری با عرض تبریک روز دهیار به دهیاران بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به بی سابقه بودن حضور مردم در انتخابات اظهار کرد : یکی از دلایل رکورد شکنی شهرستان آستانه اشرفیه در بحث مشارکت مردمی در انتخابات حاصل زحمات شبانه روزی شما دهیاران بود که قطعا منشا خیر می باشد آنچنان که وزیر نفت آقای زنگنه در حاشیه بستن قرار داد نفتی با طرف فرانسوی یعنی شرکت توتال گفتند که این قرار داد حاصل برجام نبود بلکه نتیجه حضور مردم در پای صندوق های رای بوده است که حتی موضع و هدف رییس جمهور آمریکا را نیز در منزوی کردن ایران در جامعه جهانی را با شکست مواجه کرد.
وی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی صحیح و بموقع در رفع مشکلات مردم به دهیاران گفت:زمانی که هیچ شهرستانی به فکر موضوع آب زراعی کشاورزان نبود همه ما به کمک هم با برنامه ریزی ها و پیگیری ها ی به موقع توانستیم کاری کنیم که هیچ مشکل و تنشی در هیچ روستایی بوجود نیاید و این امر مگر با کمک شما دهیاران میسر نبود.
فرماندار آستانه اشرفیه در خصوص اهمیت تعاونی دهیاران افزود : تعاونی دهیاران دارای ظرفیت بسیار بالایی است به شرطی که بتواند خوب برنامه ریزی و عمل بکند علاوه بر انجام کارهای ماندگار در روستاها می تواند در زمینه فعالیت های شهری نیز نقش قابل قبولی را ایفا بکند.
وی با مهم خواندن نقش دهیار در روستا تصریح کرد : دهیار هر روستا به نوعی همه کاره آن روستا است. شما می توانید با همراه کردن اعضای شورا،مساجد،بزرگان محل به نحوی که مظهر وحدت باشید و برای تسریع در انجام وظیفه ذاتی خود باید ارتباطی تنگاتنگ با فرماندار،بخشدار و معاون فرماندار داشته باشید و با انتقال درست و سریع مشکل سریعا آن را رفع نمایید.
برای هر روستای تحت مدیریت خود شناسنامه ای تنظیم بکنید و در آن تعداد جمعیت روستا، مشکلات کنونی آن و برنامه مربوط به نوع مدیریت خود را قید نمایید و هر شش ماه یک بار مرور کنید و میزان پیشرفت حاصله را ارزیابی نمایید و با آسیب شناسی اشراف به میزان پیشرفت در کارها را داشته باشیم .

در پایان فرماندار،بخشدار مرکزی و معاون فرماندار به صورت چهره به چهره پاسخگوی مشکلات مطرح شده دهیاران شدند و در خصوص چگونگی رفع آن ها به تبادل نظر پرداختند.

از  آقای نورگان رنجبر دهیار دهستان کیسم که یکی از ده دهیار برتر در سطح استان انتخاب شدند تقدیر و تشکر بعمل آمد.

غیبت بیش از ۱۴ دهیار در چنین جلسه مهمی که فقط یک بار در سال  تشکیل می گردد جای تامل و تعجب دارد!

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2