لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=61507 شناسه خبر: 61507

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه:

تکریم و احترام به بزرگان و فرهیختگان برای رشد انسان و جامعه ضروری است

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه در مراسم گرامیداشت دکتر معین گفت: کریم و احترام به بزرگان و فرهیختگان برای رشد انسان و جامعه ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛رحیم حیدری گلرودباری در آیین گرامیداشت چهل و ششمین سالگرد دکتر محمد معین در جوار آرامگاه این استاد فرهیخته تکریم و احترام به بزرگان و فرهیختگان برای رشد انسان و جامعه ضروری است اظهار کرد: اندیشمندان باید با تلاش و اندیشه کشور را به سمت پیشرفت و توسعه جلو ببرند ولی غالباً چون افق دید بلندی دارند در زمان خودشان موردتکریم قرار نمی‌گیرند.

وی تصریح کرد: علیرغم همه ظرفیت‌هایی که رسانه‌ها و ازجمله فضاهای مجازی  دارد، اگر توجه لازم به این ظرفیت نشود به سمتی خواهد رفت که عوام‌زده شود و الگوهایی فاقد ارزش و معنویت را به جامعه و علی‌الخصوص نسل‌های نوجوان و جوان عرضه نماید و بنابراین اساتید، دلسوزان و اندیشمندان می‌بایست برای آینده چاره‌اندیشی کنند و الگوهای برتر دینی و علمی را در قالب‌های زیبا و به روز ارائه نمایند تا جامعه و آینده آن  دچار  مهندسی معیوب نشود.

وی با اشاره به اینکه اگر انسان عاقل به سلاح نور و هدایت مجهز باشد، جامعه را روشن کرده و خودش نیز در روشنایی حرکت خواهد کرد افزود: منشأ گرفتاری جوامع بشری دو  عامل مهم است یا نعمت الهی یعنی تعقل در آن بکار گرفته نمی‌شود و یا اینکه تعقل به نور دانش و علم و ایمان مجهز نیست این در حالی است که جمع این دو عطیه الهی می‌تواند انسان و جامعه انسانی را زیبا کند.

وی با تأکید بر اینکه بدون تردید کتاب و کتاب‌خوانی از مضامینی است که از نظر کتاب‌های آسمانی و کلام بزرگان دینی جایگاه ویژه دارد بیان کرد: کتاب، عالَمی است جاودانی و جهانی است روحانی که گذراندن اوقات فراغت در آن باعث کمال یابی و رسیدن به سعادت حقیقی است.

وی بابیان اینکه نام دکتر محمد معین نامی هم‌پایه عمق ادب و زبان و فرهنگ است افزود: بدون تلاش‌های دکتر معین فرهنگ ادبیات ایران به‌صورت کامل به معنای خود دست نمی‌یافت.

وی با اشاره به اینکه دکتر محمد معین از سرمایه‌های بزرگ اجتماعی کشور در عرصه علم و دانشگاه  و نکوداشت عالمان و اندیشمندان در حقیقت نکوداشت نقش علم در جامعه بشری است تصریح کرد: علم اگرچه ذاتاً از جنس نور است و نور احتیاج به تکریم ندارد، امانگاهی دقیق‌تر به نقش علم، در کلام معصومین و منطق قرآن، نشان می‌دهد که علم، آنگاه ارزشمند می‌شود که در خدمت عقل و خردورزی قرار بگیرد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2