لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=61504 شناسه خبر: 61504

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

مسئولان شهرستان امور تأسیس بنیاد معین را پیگیری کنند

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید برپیگیری مسئولان شهرستان برای تأسیس بنیاد معین گفت: هنوز از آثار استاد معین می‌توان به‌عنوان پیشینه تحقیق استفاده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ فیروز فاضلی شامگاه پنجشنبه در آیین گرامیداشت چهل و ششمین سالگرد دکتر محمد معین در جوار آرامگاه این استاد فرهیخته  اظهار کرد: در گذشته برای اخذ مدرک دکتری  باید ۴  الی ۵ سال عربی می‌خواندند و عمری را در مکان‌هایی همچون حوزه‌ها سپری می‌کردند.

 وی با اشاره به اینکه پس از گذشت نیم‌قرن این علم آن‌چنان برای دکتر معین درونی شده بود که آثار ایشان هنوز می‌توان به‌عنوان پیشینه تحقیق  استفاده کرد بیان کرد:  تحقیقاتی که در زمینه ریشه‌شناسی انجام شود را نمی‌توان نادیده گرفت و در تحقیقاتی که در زمینه ایران باستان  و حافظ می‌شود  باید آثار دکتر معین را مطالعه کرد.

 مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اذعان به اینکه فضل از آن‌کسی است که تقدم دارد گفت: دکتر محمد معین همواره برای اهالی تحقیق یک الگوست و او  زبان را هم مانند جویبار می‌دید و گویی با عینک جانب‌دارانه  تحقیق نکرد و خود، مبنای تحقیق او را به حرکت درآورد.

 وی در پایان از مسئولان شهرستان،  پیگیری‌های حقیقی و حقوقی موردنیاز تأسیس بنیاد دکتر معین را خواستار شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2