لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=61089 شناسه خبر: 61089

ظهور چهارمین مکتب مدیریت شهری یا بازگشت به عقب!؟

گیلـــــــمردای در آخرین یادداشت خود به گمانه‌زنی‌های انتخاب شهردار جدید پرداخت و نوشت: باید دید که بعد از شکست سه مکتب «لامپانیسه» و «فلکه سازیسم» و «جدوَلی لَچکیسم» در اذهان عمومی مردم شهر، سکان شهرداری به دست چه کسی خواهد افتاد؟

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ انتخابات شورای شهر تمام شد و امیدوارم که حداقل بعد از پنج دوره! فهمیده باشیم که «همه این دعواها سر لحاف ملا بوده!» و برخی از این عزیزانی! که «دلاکی را همیشه از سر کچل شهروندان یاد گرفته‌اند!»، الآن سرخودشان را می‌تراشند!

به‌هرحال تا بوده، این بوده و انتظار بیجایی است که بخواهند حتی سلامت را پاسخ گفت! منطق سیاسی‌شان! هم حکم می‌کند که وقتی تب‌وتاب انتخابات فروکش کرده و نتایج مشخص شد و همای سعادت! شورای شهری! بر دوش آن‌ها نشست! از الآن به فکر چاله‌وچوله‌های! خودشان باشند! بقول دلا…ک! ببخشید عضو شورای جدید! تو مو می‌بینی و او پیچش مو! تو اَبرو، او اشارت‌های اَبرو!

البته اگر هنوز فکر می‌کنید که صرفاً به خاطر آرای پاکِ من و تو! برخی از این دوستان، انتخاب‌شده‌اند که باید بگویم، هنوز اندر خم یک کوچه‌اید! وگرنه اشارت‌های اَبرو! برخی از “ازمابهتران” را مثل این عزیزان زرنگ! بهتر درک می‌کردید! البته هنوز هم دیر نشده، کافی است کمی به دوروبر این عزیزان دل شورا نشین! توجه کنید! دست‌های پشت پرده دیروز را، هم‌اکنون! به‌صورت « LIVE » و«سُر و مُر و گُنده» خواهید دید! البته اگر زرنگ باشید، چهره‌های واقعی این دستان پشت پرده! را می‌توانید به‌راحتی ببینید که همین الآن و یاهویی! در کسوت سخنگویان! شورای پنجم؛ در بدر، به دنبال انتخاب شهردار مدنظر خود هستند! … توجه کردید! شهردار مدنظر خود! نه شهردار مدنظر مردم شهر!

اگر باور ندارید، بهتر است، “فلش بکی” بزنید به ۴ سال پیش! آن‌هم از زمانی که شورای هفت‌نفره قبلی تصمیم گرفتند که علیرغم رضایت نسبیِ شهروندان از عملکرد لامپی! شهردارِ کلاچایی ِ الکتریسه دوست! و پس از چند ماه تلاش ملتمسانه سرپرستِ بومیِ شهرداریِ جدول کار! و مطرح بودن اسامی تکراری و نام آشنایی همچنان برقرار! از دل شورای فعلی و جدید! و با تکیه‌بر مکتب «هویجوریسم!» به سَمتِ انتخاب یک جوان لنگرودی! با هیچ! سال سابقه! شهرداری پیش رفته و با «خیر الموجودین» خواندن وی، دو سال اداره امور شهر را به این جوان فلکه ساز! سپرده! تا در این «آزمایش شهر گیلان!» طرح کادِ! خود را بگذراند!

خلاصه بعد از دو سال آزمایش مکتب «فلکه سازیسمی» و علیرغم دادن نمره قبولی! به او توسط اعضا شورا در رسانه‌ها! به بهانه واهیِ تعویق انداختن طرح «من‌درآوردی تسهیل ترافیکی» باهدف قطع درختان کهن‌سال شهر! توسط شهردار جوانِ دلگرم به حمایت‌های فرماندار سابق! او را مشمول آهِ تنها فلکهِ بلوار پارکینگ شده! جلوی شهرداری! کرده تا بعد از چند ماه سرپرستی، قرعه بنام شهردار فعلی جدول سازِ لچکی دوست! افتد که این بار با عبرت از تجارب ناموفق پیشین و با حربه تعریض و جدول‌کشی و گازوئیل و اسید و سیمان ریختن دور ریشه درختان، اعضای شورا را به خود امیدوار نماید و با تغییر فرماندار و در هیاهو و تب‌وتاب انتخابات مجلس دَهُم، آخرین تیشه را برریشه زخمی درختان کهن‌سال شهر زند و به گواه آشنا و غریبه، شهر کچلی گرفته از زخم کلنگ‌های طرح‌های هویجوری را، بالکل، تاس! نماید!

حال پس از چهار سال، روز از نو و روزی از نو! و مطرح‌شدن اسامی تکراری و دوباره زمزمه‌های بسیار جهت تثبیت شهردار مستقر! «شهردارِ جدول کارِ لچکی زنِ سردیس دوست!» باسابقه قتل‌عام درختانی که یکی از «نشانه‌های بصریِ معرفِ هویت مادر شهر بادام و برنج کشور» بودند! و باید دید که بعد از شکست سه مکتب «لامپانیسه» و «فلکه سازیسم» و «جدوَلی لَچکیسم» در اذهان عمومی مردم شهر، سکان شهرداری به دست چه کسی خواهد افتاد؟ البته دلتان را زیاد خوش نکنید. همان‌طور که قبلاً گفتم، دست‌های پشت پرده، فقط جان خودشان را چیک می‌زنند! باید دید منافع آنان، در تخریب مجدد فلکه شهرداری است یا نه! یادمان باشد:

هر وقت گربه‌ها برای رضای خدا، موش گرفتند! دست‌های پشت پرده هم پول‌هایشان را برای مصالح و منافع مردم، خرج خواهند کرد!

و این داستان ادامه دارد

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2