لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=59565 شناسه خبر: 59565

ظهور ائتلافات هویجوری در انتخابات آستانه‌اشرفیه!

گیلـــــــمردای در آخرین یادداشت خود به نوشته «مدیریت هویجوری» یادداشت‌نویس آستان‌خبر اشاره کرد و گفت: اگر به سابقه ائتلافات هویجوری در دوره‌های پیش رجوع شود، می‌توان به فرضیه جدیدی رسید: «هر ائتلاف هویجوری! زیر چهار نفر، به نتیجه یک ختم می‌شود.» یعنی: ۱+۱+۱+۱=۱ به عبارتی (۴=۱) که اگر امسال این نتایج تکرار شود، با کسب اجازه از دوست عزیزی که اولین بار واژه «هویجوری» را بر سر زبان‌ها انداخت، می‌خواهم این فرضیه را بنام «نظریه هویجوری» و به اسم گیله مردای ثبت نمایم!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ با گرم شدن تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ولوله‌ای در سرم افتاده بود که کمی خودم را نخود این آش ظاهراً خوشمزه نمایم که صف ۱۶۳۶ نفری داوطلبان سینه‌چاکش! نقل هر محفلی شده بود!

اما کمی فکر کردم و گفتم بهتر است که «سیفتَل فَک را اَلکی چوب نزنم» که اگر خود کاندیداها از من بگذرند، برخی سردمداران هوادار سینه‌چاک آنان در «پیله آستونه» که هر کس نداند، فکر می‌کند که آنان صبحانه و ناهار و شام را با این مقامات می‌خورد! آن‌چنان دایه مهربان‌تر از مادر می‌شوند که تا ابد باید تاوان داد!

البته بخیل نیستم، اما ای‌کاش این شوراهای مشورتی هر کاندیدای پیروز، بجای هوادار دو آتیشه شدن! کمی رگ غیرتشان به خاطر محرومیت «گیله مردان و زنان» سرزمین مادری خود، یک ایپسیلون! ورم کند تا برکات حاصل از این هواداری را در توسعه همه‌جانبه شهرستان شاهد باشیم.

اما چون می‌دانم که بقول شاعر: «گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من ×××××× آنچه البته بجایی نرسد فریاد است!» بیشتر از این خوانندگان را آزار نداده و به سراغ اصل ماجرا می‌روم:

یادم می‌آید که در همین آستان‌خبر دوست عزیزی مطلبی بنام «مدیریت هویجوری» نوشته بود و در آن مدیریت همین‌جوری! در مجموعه مدیریت شهری آستانه را زیر بار سنگین انتقاد گرفته بود. نمی‌دانم که چه شد که بعد از شنیدن ادعای چند وقت پیش اعضای شورای شهر فعلی مبنی بر ائتلاف هفت هیچ!(۷ بر هیچ) و اظهار اتحاد و یکدستی آنان در این ۴ سال! و پخش ویژه‌نامه و پوستر و زدن بنر هفت‌نفری و تلاش جهت ثبت‌نام دسته‌جمعی و سپس ظهور یک ائتلاف اول سه‌نفری! (۱ + ۱ + ۱) و رسانه‌ای شدن آن! یهویی به ذهنم خطور کرد که شاید منظور دوستان از ائتلاف هفت هیچی! ائتلاف همین‌جوری! یا همان ائتلاف هویجوری! بوده که به علت غلط چاپی، اشتباه نشر پیداکرده است!

البته اگر به سابقه ائتلافات هویجوری در دوره‌های پیش رجوع شود، می‌توان به فرضیه جدیدی رسید: «هر ائتلاف هویجوری! زیر چهار نفر، به نتیجه یک ختم می‌شود.» یعنی: ۱+۱+۱+۱=۱ به عبارتی (۴=۱) که اگر امسال این نتایج تکرار شود، با کسب اجازه از دوست عزیزی که اولین بار واژه «هویجوری» را بر سر زبان‌ها انداخت، می‌خواهم این فرضیه را بنام «نظریه هویجوری» و به اسم گیله مردای ثبت نمایم!

حالا چجوری! این هویجوری! تصور می‌شود، فکر نکنید که همین‌جوری! است! کافی است یک نگاه عاقل اندر عاقل! در ائتلافات قبلی بیندازید! فرد پیروز را با بقیه مقایسه کنید! چطور شد؟ … بله …بله…

درست حدس زدید. هوشمندانه است. این ائتلافات هویجوری! برخلاف تصور خیلی‌ها، بسیار هوشمندانه و صدالبته بسیار بسیار رندانه است! به اسم تو و به کام من! انداختن آرا هواداران کاندیدایِ محبوب و خوش‌نام یک محله یا منطقه یا … در صندوق آرا خود به اسم ائتلاف و بدون کمترین هزینه! و تک رأی شدن توسط هواداران خود! یکی از شیوه‌های چندین ساله قربانی کردن کاندیداهای بی‌تجربه خوش‌خیال! و نوعی از خرید آراست که در یادداشت قبلی از آن به روش «اِسپیلی ماسیون» یاد کردم که ان شاء الله در یادداشت‌های بعدی به شیوه‌های دیگری از آن خواهم پرداخت.

یادمان باشد: گفته‌اند: خرس تخم میگذاره یا بچه؟ گفت: از این دم‌بریده هر چی بگی برمی‌آید!

و این داستان ادامه دارد…

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2