لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=58285 شناسه خبر: 58285

شما چگونه به خود اجازه می‌دهید؟/ برای این مردم، جوانان مؤمن و انقلابی چه‌ کرده‌اید؟

علی رحیمی مقدم از جوانان فعال فرهنگی و انقلابی شهرستان در یادداشتی به اظهارنظر منتسب به رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان درباره عدم اخذ مجوز فعالیت هنری توسط سپاه از اداره مطبوع خود واکنش نشان داد و گفت: آقای معافی، به‌راستی شما برای این مردم و جوانان مؤمن و انقلابی چه‌کار کرده‌اید؟

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رهبری معظم انقلاب، انتقاد هدیه‌ای است که به انسان داده می‌شود و مسئولان نباید از انتقادها عصبانی شوند

هشت سال از مدیریت فرهنگی ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه می‌گذرد، مدیری که ۸ سال است که به دلیل عملکرد ضعیف خود در حال تغییر است اما همچنان بر کرسی ریاست خود نشسته‌؛ روزگار می‌گذرد و می‌گذرد و بر داغ جوانان هنرمند آستانه، افزوده می‌شود و مسئولانی که همچنان هیچ اهمیتی به فرهنگ نمی‌دهند.

آقای معافی؛ حضرت‌عالی بجای اینکه عملکرد خود را به مردم نشان دهید، در کمال ناباوری بیاناتی را در جمع چند تن از مسئولان شهرستان در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح کردید که بر خود واجب دیدم به‌عنوان ‌یک نیروی فرهنگی و انقلابی، برای دفاع از آرمان‌های انقلاب مطالبی را خطاب به شما عنوان کنم، هرچند سپاه آن‌قدر بزرگ و مقدس است که هیچ‌کسی نمی‌تواند بر آن گزندی وارد کند.

سالن ارشاد آستانه‌اشرفیه، در دوران ریاست آقای شهریاری به‌عنوان مجهزترین سالن‌های ارشاد در استان گیلان معرفی شد اما در آغاز حضور شما به‌عنوان ریاست این اداره، ویدیو پرژکشن گران‌قیمت این اداره مورد سرقت قرار گرفت، پروژکتورهای آن‌ یک به یک سوخت، صندلی‌ها یکی‌یکی کم شد و سیستم‌های صوتی آن نابود؛ لوله‌های آب ترکید، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی از بین رفت و فقط اسکلتی از یک اداره فرهنگی ماند … به‌راستی علت این‌همه بی‌مسئولیتی چیست؟

باهمت دوستان عزیز شهرستان و حمایت مقتدرانه سپاه پاسداران دو نمایش مذهبی با نام غدیر و عقیله العرب در آستانه‌اشرفیه برگزار شد؛ جنابعالی که خود را متولی فرهنگ در شهرستان می‌دانید نه‌تنها کمکی به دوستان فرهنگی این نمایش نکردید، بلکه بدون اجازه گرفتن از کارگردان و تهیه‌کننده این نمایش مذهبی، از طرف خود این نمایش را مختص اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه دانسته و آن را بزرگ‌ترین نمایش در سطح گیلان اعلام کردید و خبر آن را در پورتال خبری اداره انتشار دادید، اما بعد از گذشت ۶ ماه تشریف آورده‌ و اعلام داشتید که سپاه از ما به‌عنوان دستگاه فرهنگی در کشور مجوز دریافت نکرده؟ به‌راستی شما رئیس کدام دستگاه فرهنگی هستید؟

آقای رئیس فرهنگ شهرستان بنده به‌عنوان ‌یک جوان فرهنگی و انقلابی حق خود میدانم که از مسئول فرهنگی شهرستان سؤال کنم، حضرت‌عالی که مدعی شدید سپاه باید برای انجام کارهای فرهنگی از شما مجوز دریافت نماید، بیان کنید که خود برای فرهنگ شهرستان کرده‌اید؟ شما در این ۸ سال چه قدمی برای فرهنگ و فرهنگ‌سازی مردم برداشته‌اید؟ آیا تاکنون توانستید قندان‌های خالی خود را پر کنید؟ آیا تاکنون توانستید از گروه تی تی که بهعنوان یکی از بهترین گروه‌های هنری در استان گیلان بنا بر تعداد افتخاراتش  (اگر نگوییم بهترین)  ریالی کمک کنید؟ آیا از افتخارات گروه هنری تی تی با خبرید؟ شما که در جلسات شورای اداری، همیشه داد از بی‌پولی و نداری می‌زنید، چه گلی می‌خواهید به سر ما و فرهنگ شهرستان بزنید؟

به آقایان مسئول شهرستان، پیشنهاد می‌دهم یک سال درب این اداره را در آستانه‌اشرفیه ببندید، بعد از گذشت یک سال متوجه خواهید شد که این اداره هیچ‌گونه تأثیری در امورات فرهنگی شهرستان نخواهد داشت، زیرا مدت‌ها است که کار فرهنگی در شهرستان را نهاد‌هایی همچون سپاه و حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) و امثال این موارد در حال انجام دادن هستند.

حضرت‌عالی به‌جای مطالبه گری و دریافت پول خرید قند از مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت از قشر هنرمند، در دفتر کار خود نشسته‌اید و به دنبال مجوز گرفتن و یا نگرفتن و مقصر نشان دادن نهادی همچون سپاه پاسداران هستید؟

آیا می‌دانستید تنها فتنه گران و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند که درصدد لکه‌دار کردن نام سپاه هستند؟

شما چگونه به خود اجازه می‌دهید بسیجیان شهرستان را زیر سؤال برده و اعلام کنید که حق حضور در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجام کارهای فرهنگی را ندارند؟ مگر این اداره ارث شماست؟

آقای عزیز، بسیجی، حرمت دارد، نکند با فرهنگ بسیجی بیگانه‌اید؟!

بگذارید به شما یادآور شوم که این سپاه پاسداران بود در اقدامی درست، فرهنگ‌سازی در سطح سواحل دریای خزر را آغاز کرد، طرحی که سال‌های سال شما در دست داشتید اما باعث افزایش مشکلات عدیده در سطح سواحل شد.

آری این سپاه بود که با فرهنگ‌سازی مناسب مردم را از شبیخون فرهنگی آگاه ساخت.

آری این سپاه بود که موضوع دجالواره، معضلات استفاده از ماهواره و نفوذ دشمنان را به ما یادآوری کرد.

این سپاه بود که با برگزاری جلسات هم‌اندیشی، ما را از حضور فتنه گران آگاه ساخت.

این سپاه بود خطرات فضای مجازی را به ما آموخت.

این سپاه بود که با برگزاری نمایش‌های متعدد مذهبی، ما را با فرهنگ مذهبی، آشناتر کرد.

آری. این سپاه بود …

می‌دانید چرا؟

زیرا وظیفه سپاه پاسداران، دفاع فرهنگی و سیاسی از انقلاب و ارزش‌های اسلامی و ترویج ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس است؛ وظیفه‌ای که شما به‌عنوان یکی از متولیان فرهنگی، مدت‌ها است که از یاد برده‌اید.

مسئولان محترم فرهنگی در شهرستان بهتر است مقداری فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فرهنگ را مطالعه کنید اما متأسفانه شاهد هستیم آقایان عزیز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، حتی با بیانات رهبری معظم انقلاب اسلامی بیگانه‌اند.

رهبر معظم انقلاب بارها بیان نمودند که من نگران مسئله فرهنگ هستم؛ اساس، باید تقویت جناح فرهنگی مؤمن باشد، واقعاً همه باید قدر جوانان مؤمن و انقلابی را بدانند زیرا همین جوانان هستند که روز خطر سینه سپر می‌کنند

آقای معافی، به‌راستی شما برای این مردم و جوانان مؤمن و انقلابی چه‌کار کرده‌اید؟

*به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ چندی پیش در فضای مجازی اظهارنظر اعتراضی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه مبنی بر اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بدون اخذ مجوز از اداره مطبوع خود را منتشر شده بود که با واکنش برخی از هنرمندان شهرستان را در پی داشت.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2