لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=58230 شناسه خبر: 58230

نمک به زخممان نپاشید آقای مسئول فرهنگ!

مرتضی عالم از هنرمندان شهرستان آستانه‌اشرفیه در یادداشتی به اظهارنظر منتسب به رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان درباره عدم اخذ مجوز فعالیت هنری توسط سپاه از اداره مطبوع خود واکنش نشان داد و گفت: آقای رئیس با افتخارات کسب‌شده سلفی میگیرید و بر زخممان نمک می‌پاشید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ «امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند که چه می‌کنند؛ چراکه با مسائل فرهنگی نمی‌شود شوخی و بی‌ملاحظگی کرد.»

 مقام معظم رهبری ـ ١٣٩٢

کمی بنشینیم دور سفره فرهنگ و هنر شهرستان، سفره‌ای که غذایش زخم است و مزه‌اش نمک، هنرمندانی که با تمام توان سعی کردند دغدغه مردم را به عرصه نمایش بگذارند و خود دغدغه‌های فراوان داشتند.

آقای محترم رئیس کمی به خود بیایید بارها خدمتتان حضوراً عرض کردم (دور دیگی که خودتان پختید دنبال آشپز دیگری نگردید)

قصدم از برداشتن قلم دشمنی نیست بلکه علاقه ایست که به شما دارم و احساس می‌کنم با عرایض اخیرتان کمی علاقه‌مان را لکه‌دار کردید.

هیچ با خود فکر کرده‌اید که چرا همین هنرمندان به همان نهاد مقدّسی روی آوردند که البته از نظر جنابتان اشتباه است؟

خدمتتان خواهم گفت: راستی کمی نمک بپاشید به زخممان…

درست زمانی که از افتخارات همین هنرمندان داشتید برای خودتان رزومه جمع‌آوری می‌کردید و در سایت‌های مختلف غرق مصاحبه شده بودید، عدّه‌ای از هنرمندان این شهر برای رفتن به فستیوال‌های مختلف به دنبال هزینه ایّاب و ذهاب سرگردان ادارات بودند تا بتوانند خود را به جشنواره برسانند و دست پر به شهرشان برگردند امّا دریغ از آنکه قبل از رسیدنشان مسئول مربوطه اعتنایی نمی‌کند و فقط با افتخارات کسب‌شده سلفی خبری می‌گیرد تا گزارشی دروغین را از آن خود کند.

این بار بجای نمایش کمی زخم‌هایمان را مشاهده کنید.

از وضعیت تنها سالن آمفی‌تئاتر بگویم یا از ایفای نقش مدیریتی شما در شهرستان؟

از هنرهای در خانه بیتوته شده بگویم یا از بی‌توجه ای‌ها؟

بجای تشکر از این نهاد که زحمت‌های شما را به عهده گرفت علیهش حرف می‌زنید؟

اصلاً بگویید در این چند سالی که شما سکّان دار اداره ارشاد بودید چه حمایتی از گروه‌های قانونی فرهنگی و هنری شده؟ اگر شده اسم ببرید تا بدانیم و اگر نشده وامصیبتا …

کمی نمک بپاشید به زخممان…

آری رئیس جان، شهرستان آستانه هنرمندانی دارد از جنس انقلابی، هنرمندانی که برای شهر و استان و کشورشان خود را به آب و آتش زده‌اند، هنرمندانی که دغدغه رهبر و مردمشان را دغدغه خود می‌دانند.

حال همان نهادی که شما از تخلفش گله‌مندید بنا به وظیفه ذاتی‌اش درست در بزنگاه با آغوشی باز از هنرمندان انقلابی شهرش استقبال کرد و کاری را به اجرا درآورد به اسم «عقیله العرب» که نظیرش را ندیده بودید و با خبر باشید که کارهای جدیدی هم در راه است…

آقای متولی فرهنگ و هنر، بر کرسی نشسته‌اید تا مدیریت کنید و منویات رهبری را چشم‌انداز راهتان قرار دهید، لطفاً سطر اول مطلبم (فرمایش معظم له) را بارها بخوانید شاید فرجی شد.

 

  • به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ چندی پیش در فضای مجازی اظهارنظر اعتراضی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه مبنی بر اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بدون اخذ مجوز از اداره مطبوع خود را منتشر شده بود که با واکنش برخی از هنرمندان شهرستان را در پی داشت.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2