لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=56332 شناسه خبر: 56332

رطب خورده منع رطب چون کند!

گیلـــــــمردای در آخرین یادداشت خود نسبت به یک مصاحبه واکنش نشان داد و نوشت: آری چنین است، برادر. دور تَسَلسُل در این زمانه، خیلی دُور برداشته و اگر این چند خط را هم می‌نویسم برای آن است که نگویند: که فلانی گفت و گیلـــــــمردای باور کرد!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ هنوز یک سال از دوره دوم نمایندگی برخی از «اسمشان را نبر!» نگذشته که دوباره فیلشان یاد هندوستان کرده و انگارنه‌انگار، پارسال ما بودیم که در چنین زمانی قبل از انتخابات، از تمام‌کارهای چهارساله «آفتابه‌لگن به شش دستی، شام و نهار هیچ»، دست انابت به امید اجابت به‌سوی این‌وآن دراز کرده و عهد بسته بودیم که اگر یک‌بار دیگر ز. و ز. و ت… و … ما را بر خَر مُرادمان سوار کرد، حداقل مثل دور اول، از هول حلیم تو دیگ نیفتیم و از آب و گل درنیامده، توهم برنداریم که آفتاب در مُلکمان غروب نمی‌کند!

بقول حکیمی: آری چنین است، برادر. دور تَسَلسُل در این زمانه، خیلی دُور برداشته و اگر این چند خط را هم می‌نویسم برای آن است که نگویند: که فلانی گفت و گیلـــــــمردای باور کرد!

هرچند با علم به توهم «غاز دیدن مرغ‌های همسایه» و سیاست «رکاب سالاری» این عزیز موج‌سوار در دور جدید، از رقابت برخی جهت کسب رتبه «رکاب‌دار اعظم» به جهت استقبال از عالی‌جناب! از پله‌های هواپیما و مُلازمت تا منزل، شگفت‌زده نشدم ولی وقتی امروز متن مصاحبه او در خصوص جلسه با رئیس محترم قوه قضائیه را خواندم، از تعجب شاخ درآوردم!

مخصوصاً درجایی که گفته: «اخیراً جلسه‌ای که با رئیس محترم قوه‌ی قضاییه داشتم این مسئله را به ایشان با شفافیت در میان گذاشتم و از ایشان ‌هم خواستم با توجه به حساسیت کشور و تفکیک قوایی که است به شوخی هم گفتیم انتظار داریم متلک‌ها را نسبت به رئیس‌جمهور یک مقدار کمتر بکنند»؛ منظورشان چیست؟ آیا منتصب مستقیم مقام معظم رهبری که خود مجتهد دینی است، بلانسبت نمی‌داند، چه بکند و متلک‌گو است؟! و او از کدام جایگاه به خود اجازه داده که از او بخواهد، کمتر متلک بگویند؟! آیا اصل متلک گفتن خوب است و فقط باید کمتر گفت؟!

و درجایی دیگر، گفته: «اصل تفکیک قوا را داریم و هر کس باید کار خودش را بکند و دخالت در بین حوزه‌ی اختیارات همدیگر، معمولاً این‌چنین فضایی را به وجود می‌آورد.» آیا این جمله، «خود»، دخالت در حوزه اختیارات سایر قوا نیست؟ آیا رواست که رطب‌خورده، «خود» منع رُطب کند؟! مگر یادشان رفته که خود «متداخل القوایی اعظم» است که در تمام انتصابات قوه مجریه در شهرستان، اَمان فرمانداران هر دولتی را بریده که فقط بی منصب ماندن مَدید پست معاونت فرمانداری شهرستان، مُشتی از این خروار است!

پیدا کنید، دُم خروس را!

و این داستان، ادامه دارد…

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2