شناسه خبر: 55753

۹دی ؛ فقط یک تاریخ نبود،بلکه تاریخ ساز بود

زبان الکن و قلم قاصر است از بیان اهداف ۹ دی که چه می‌خواست و چه می‌خواهد، ولی تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است: ۹ دی فقط یک تاریخ نبود، بلکه تاریخ‌ساز بود….

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حضور پرشور و عاشورایی مردم غیور و حماسه‌ساز کشورمان ایران، نقطه مؤثری در تاریخ تقویم و برگ برنده‌ای دیگر، در افتخارات و ثمرات مردان و زنان ایرانی رقم‌زده و هرساله با تکرار آن پررنگ‌تر و پررنگ‌تر تمدید می‌شود.

حماسه ۹ دی اگرچه یادآور دوران خوشی نیست و زمانی که به یادش می‌افتیم مزاجمان را تلخ می‌سازد، ولی در خود موجی بحران‌ساز و غبارآلود علیه عقاید و آرمان و نظام ما در برداشت و به راه انداخت که ناکام ماند و ملت با اخلاص ما در این روز تیر خلاصی را به سران فتنه شلیک کردند و روی ننگ فتنه گران را به خاک مالیدند.

۹ دی نشان داد که مردم با بصیرت ما هرگز نه راه را گم می‌کنند و نه دست از راهنما و راهبرد خود که ولایت‌فقیه است برمی‌دارند.

سران فتنه با به راه انداختن جو خطرناکی، خواستار موقعیتی بودند تا به اهداف شومشان برسند ولی انقلاب بصیرتی که راه افتاد، جز غلبه و پیروزی جنود الهی بر جنود شیطانی، چیزی به دنبال نداشت.

روزی که خروش خشم مقدس ملتمان را در مقابل اهانت و حرمت‌شکنی عده‌ای نادان به جوش آورد که هرساله پرشورتر و بی‌نظیرتر میثاق و بیعتی مجدد با آرمان‌های انقلابی امام راحل و نظام جمهوری اسلامی را در پی دارد.

علم‌داری و خط مقدم بودن در اینجا جرئتی آهنین می‌خواهد که مردم دیار گیل و دیلم، مردم گیلان هرساله با پیش‌قدم بودن در ۸ دی مصداق خط‌شکن امت اسلامی کشور را به خود اختصاص دادند که با این حرکت خروشان خود، شعله‌های فتنه گران را به خاکستر تبدیل کردند و این حرکتی مؤثر و گامی محکم در پیشبرد عقاید بوده که در نگاه رهبر معظم انقلاب؛ نشانه‌ی همت و بصیرت مردم گیلان است.

۹ دی سال ۸۸ عاشورا بود و ایران کربلا بود ولی حتی ندای «هل من ناصر ینصرنی» به گوش نمی‌رسید و فقط و فقط ندای لبیک یا حسین (ع) به آسمان‌ها می‌رسید.

درست است که ۹ دی زمستان است ولی درخت انقلاب را یخ نزده و شکوفه‌هایی از جنس بهار را با خود دارد.

ما جنسمان از همان‌هایی ست که ۸ سال یه تنه ایستادند و مردانه جنگیدند و هر چه در توان داشتند، گذاشتند که حق را به میان آورند پس بدون شک ما هستیم و می‌مانیم و عقب نمی‌کشیم.

۹ دی تمام نشده و خواهد ماند، چراکه ثمره خون شهدا به بار خواهد نشاند.

زبان الکن و قلم قاصر است از بیان اهداف ۹ دی که چه می‌خواست و چه می‌خواهد، ولی تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است: ۹ دی فقط یک تاریخ نبود، بلکه تاریخ‌ساز بود….

 

والسلام علیکم و رحمه‌الله وبرکاته

الهام محمددوست

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی

مهم‌ترین عامل نارضایتی مخاطبان از عملکرد سه‌ساله شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه چیست

Loading ... Loading ...
اخبار شهرستان آستانه‌اشرفیه
تبلیغ
تبلیغ
ads2