لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=55753 شناسه خبر: 55753

۹دی ؛ فقط یک تاریخ نبود،بلکه تاریخ ساز بود

زبان الکن و قلم قاصر است از بیان اهداف ۹ دی که چه می‌خواست و چه می‌خواهد، ولی تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است: ۹ دی فقط یک تاریخ نبود، بلکه تاریخ‌ساز بود….

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حضور پرشور و عاشورایی مردم غیور و حماسه‌ساز کشورمان ایران، نقطه مؤثری در تاریخ تقویم و برگ برنده‌ای دیگر، در افتخارات و ثمرات مردان و زنان ایرانی رقم‌زده و هرساله با تکرار آن پررنگ‌تر و پررنگ‌تر تمدید می‌شود.

حماسه ۹ دی اگرچه یادآور دوران خوشی نیست و زمانی که به یادش می‌افتیم مزاجمان را تلخ می‌سازد، ولی در خود موجی بحران‌ساز و غبارآلود علیه عقاید و آرمان و نظام ما در برداشت و به راه انداخت که ناکام ماند و ملت با اخلاص ما در این روز تیر خلاصی را به سران فتنه شلیک کردند و روی ننگ فتنه گران را به خاک مالیدند.

۹ دی نشان داد که مردم با بصیرت ما هرگز نه راه را گم می‌کنند و نه دست از راهنما و راهبرد خود که ولایت‌فقیه است برمی‌دارند.

سران فتنه با به راه انداختن جو خطرناکی، خواستار موقعیتی بودند تا به اهداف شومشان برسند ولی انقلاب بصیرتی که راه افتاد، جز غلبه و پیروزی جنود الهی بر جنود شیطانی، چیزی به دنبال نداشت.

روزی که خروش خشم مقدس ملتمان را در مقابل اهانت و حرمت‌شکنی عده‌ای نادان به جوش آورد که هرساله پرشورتر و بی‌نظیرتر میثاق و بیعتی مجدد با آرمان‌های انقلابی امام راحل و نظام جمهوری اسلامی را در پی دارد.

علم‌داری و خط مقدم بودن در اینجا جرئتی آهنین می‌خواهد که مردم دیار گیل و دیلم، مردم گیلان هرساله با پیش‌قدم بودن در ۸ دی مصداق خط‌شکن امت اسلامی کشور را به خود اختصاص دادند که با این حرکت خروشان خود، شعله‌های فتنه گران را به خاکستر تبدیل کردند و این حرکتی مؤثر و گامی محکم در پیشبرد عقاید بوده که در نگاه رهبر معظم انقلاب؛ نشانه‌ی همت و بصیرت مردم گیلان است.

۹ دی سال ۸۸ عاشورا بود و ایران کربلا بود ولی حتی ندای «هل من ناصر ینصرنی» به گوش نمی‌رسید و فقط و فقط ندای لبیک یا حسین (ع) به آسمان‌ها می‌رسید.

درست است که ۹ دی زمستان است ولی درخت انقلاب را یخ نزده و شکوفه‌هایی از جنس بهار را با خود دارد.

ما جنسمان از همان‌هایی ست که ۸ سال یه تنه ایستادند و مردانه جنگیدند و هر چه در توان داشتند، گذاشتند که حق را به میان آورند پس بدون شک ما هستیم و می‌مانیم و عقب نمی‌کشیم.

۹ دی تمام نشده و خواهد ماند، چراکه ثمره خون شهدا به بار خواهد نشاند.

زبان الکن و قلم قاصر است از بیان اهداف ۹ دی که چه می‌خواست و چه می‌خواهد، ولی تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است: ۹ دی فقط یک تاریخ نبود، بلکه تاریخ‌ساز بود….

 

والسلام علیکم و رحمه‌الله وبرکاته

الهام محمددوست

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2