لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=55565 شناسه خبر: 55565

آخرین مهلت شرکت در کنگره ملی بزرگداشت سید جلال الدین اشرف(ع)

نخستین کنگره ملی بزرگداشت سید جلال الدین اشرف(ع) با امتیاز علمی و پژوهشی در دانشگاه گیلان با همکاری دانشگاه گیلان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نخستین کنگره ملی بزرگداشت سید جلال الدین اشرف(ع) با امتیاز علمی و پژوهشی در دانشگاه گیلان با همکاری دانشگاه گیلان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان برگزار می شود.

 

این کنگره در سامانه وزارت علوم و درگاه پژوهشی جهان اسلام نمایه شده است لذا پژوهشگران علاقمند به شرکت در این کنگره می توانند مقالات خود را به نشانی conf.isc.gov.ir/guilanu ارسال کنند.

 

محورهای پیشنهادی کنگره در بخش تاریخی شامل بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی خطه شمال مقارن با مهاجرت آقا سید جلال الدین اشرف(ع)، ویژگی های شخصیتی، اخلاقی و کرامات حضرت(ع)، بررسی و تحلیل متون و روایات مربوط به زندگی حضرت(ع)، بررسی و تحلیل مبارزات حضرت(ع) و بررسی روند تاریخی شکل گیری، بازسازی و توسعه آستانه حضرت(ع) می شود.

 

محورهای بخش دینی و فرهنگی عبارت از بررسی نقش حرم حضرت(ع) در رشد و بالندگی سبک زندگی اسلامی، بررسی نقش آداب و فرهنگ زیارت و توسل در تعمیق باورهای دینی مردم، بررسی نقش حرم مطهر در احیا و تقویت نمایش های آیینی، بررسی و تحلیل نقش بارگاه مطهر در تحول و تغییر سیمای فرهنگی، مذهبی و اجتماعی استان گیلان، بررسی و تحلیل نقش بارگاه مطهر در توسعه پایدار اقتصادی و گردشگری گیلان، بررسی معماری و سبک های هنری به کار رفته در بارگاه حضرت(ع)، بررسی تاثیر حرم مطهر در شکل گیری و بالندگی حوزه های علمیه شهرستان آستانه اشرفیه و تربیت یافتگان آن، ارائه راهکارهای کاربردی تبدیل حرم مطهر به قطب فرهنگی سیاحتی و نقش اوقاف، و نهادهای خیریه  اشخاص در بازسازی و توسعه آستانه حضرت(ع) است.

 

محورهای بخش اجتماعی نیز اعم از بررسی نقش حرم مطهر در رشد و توسعه نظم و امنیت و سرمایه اجتماعی، بررسی نقش حرم مطهر در رشد و توسعه شهرنشینی، بررسی نقش حرم مطهر در تقویت ارزش ها و هنجارهای اجتماعی و بررسی نقش حرم مطهر در ایجاد و تقویت روحیه همدلی، وفاق و فرهنگ جوانمردی است.

 

ارسال آثار در قالب عکس(حرفه ای و موبایلی) و قطعه ادبی نیز از دیگر موضوعات و محورهای مرتبط با کنگره می باشد..

 

آخرین مهلت ارسال حداکثر تا ۳۰ دی ماه ۹۵ می باشد و کنگره در اسفندماه امسال برگزار خواهد شد لذا علاقمندان به شرکت در این کنگره می توانند مقالات خود را به نشانی دبیرخانه واقع در گیلان، رشت، کیلومتر ۶ جاده تهران، ساختمان مرکزی دانشگاه گیلان، معاونت فرهنگی و اجتماعی ارسال و یا با شماره ۰۱۳۳۳۶۹۰۲۲۸ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2