لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=54193 شناسه خبر: 54193

اختصاصی/ وزیر سابق اطلاعات در لنگرود:

عده‌ای در کشور حرف‌های صریح امام در صحیفه نور و وصیت‌نامه را کنار گذاشته و از امام خاطره نقل می‌کنند/سروش و کدیور از مصادیق نفوذ موردی هستند/ در یک سال گذشته ۷۵ تحریم به تحریم‌های گذشته اضافه شد/اشتون به نماینده انگلیس گفت تو خفه شو؛ سند این گفته نزد ماست

وزیر سابق اطلاعات در لنگرود بابیان اینکه کنار گذاشتن تعمدی راه امام یعنی نفوذ گفت: عده‌ای در کشور حرف‌های صریح امام در صحیفه نور و وصیت‌نامه را کنار گذاشته و از امام خاطره نقل می‌کنند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدر مصلحی امروز در همایش بصیرتی تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود در حسینیه شهدای بابیان اینکه مأموریت و پاسداری از انقلاب تنها در قالب تیپ و پادگان دربسته نیست اظهار داشت: سربازان و پاسداران علاوه بر مأموریت پاسداری از انقلاب اسلامی در منطقه تعریف‌شده، بخش سنگینی مربوط به ارتباطات و خانواده‌ها و کار توجیهی و هدایتگری نسبت به جامعه به دوش همه ماست.

وی با تأکید بر اینکه پاسداری از انقلاب محیط خاصی را نمی‌شناسد بیان کرد: پاسداری از انقلاب محدود به‌جایی نیست و امام (ره) حساب‌شده و دقیق در تدوین قانون اساسی پیش‌بینی آینده نظام و انقلاب را با تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حفظ نظام کرده است.

وزیر سابق اطلاعات کشور بابیان اینکه دفاع از جمهوری اسلامی یکی از مأموریت‌های سپاه پاسداران به‌عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است گفت: سپاه مأموریت‌های بزرگ و سنگینی در حفظ انقلاب در پیش دارد و امروز که ما در مسیر جنگ نرم قرار گرفتیم کار بسیار سخت‌تر می‌شود زیرا جنگ نرم حدومرز ندارد.

وی با تأکید بر شناسایی تهدیدات دشمن و توجه به رهنمون‌های رهبر معظم انقلابی اسلامی گفت: محوریت فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در زمینه بحث نفوذ است که مسئله نفوذ به‌عنوان یکی از تهدیدات بزرگ و سنگین انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

مصلحی با اشاره به اینکه سابقه نفوذ بحث جدیدی نیست افزود: مسئله نفوذ از ابتدای خلقت انسان وجود داشته که شیطان به‌عنوان نخستین طراح این مسئله در انسان بود ولی در موقعیت‌های مختلف و بسته به وضعیت‌های متفاوت طراحی دشمن در مقوله نفوذ طراحی جدیدی می‌شود.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مراسم ۱۴ خرداد سال گذشته در مراسم ارتحال امام گفت: رهبر معظم انقلاب در فرمایشی حکیمانه در فرمودند که اگر ما راه امام را گم یا غفلت کنیم یا عمداً راه امام را کنار بگذاریم ملت ایران سیلی خواهد خورد.

وزیر سابق اطلاعات کشور افزود: این فرمایش رهبر معظم دارای سه بخش است که درباره گم کردن راه امام خطابشان به نسل سوم و چهارم و نسل جوان انقلاب است امام را ندیده و صحبت‌های ایشان را نشنیده‌اند که راحت می‌تواند با فضاسازی راه امام را گم کند و ببینید که امروز چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

%d9%85%d8%b5%d9%84%d8%ad%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%84%d9%86%da%af%d8%b1%d9%88%d8%afv

وی بابیان اینکه امروز عده‌ای در کشور راه افتاده و حرف‌های صریح امام در صحیفه نور و وصیت‌نامه را کنار گذاشته و از امام خاطره نقل می‌کنند گفت: امام در بحث پذیرش قطعنامه نیز فرمودند که من جام زهر نوشیدم اما عده‌ای فرمایش را کنار گذاشته و از ایشان خاطره نقل می‌کنند که امام به من گفت که من از پذیرش قطعنامه خیلی خوشحالم.

مصلحی با اشاره به اینکه هدف از بیان این خاطرات گم کردن راه ایشان است افزود: زمانی که خاطره گفته می‌شود شمایی که آنجا حضور نداشتید و در جریان مؤخرات و مقتضیات و مباحث مطرح‌شده قرار ندارید و این آقا همان یک بخش از فرمایشات مدنظر خود را مطرح می‌کند ولی صحبت‌های صریح امام ا کنار می‌گذارد.

وی بابیان اینکه عمده سرمایه‌گذاری دشمن در تحریف فرمایشات امام است گفت: گم‌شدن راه به‌خصوص برای نسل سوم و چهارم و نسل جوان از عمده‌ترین سرمایه‌گذاری‌های دشمن است.

وزیر سابق اطلاعات کشور غفلت کردن از راه امام را یکی دیگر از دلایل سیل خوردن احتمالی ملت ایران در کلام رهبر انقلاب دانست و افزود: غفلت برای نسل اول و دومی است که امام، مشی و نوع برخورد ایشان را دیده و صحبت‌های امام را شنیده‌اند و چه می‌شود که این نسل غفلت می‌کنند که خود این غفلت عوامل مختلفی دارد.

وی از حسادت، حب پست و مقام، زندگی اشرافی و آلوده شدن به آن به‌عنوان عوامل غفلت زا یاد کرد و گفت: در مسئولیت‌های مختلف پس از مدتی جایگاه و دسترسی به امکانت مختلف و زندگی اشرافی پیداکرده که ما را از مسیر انقلاب بیرون می‌برد که این قابل‌توجه است که منجر به‌غفلت از مسیر امام می‌شود.

وزیر سابق اطلاعات کشور بابیان اینکه کنار گذاشتن تعمدی راه امام یعنی نفوذ اظهار کرد: در این حال دشمن طراحی می‌کند که در کنار آدم‌ها و خواص انقلاب، انسان‌هایی را می‌گمارد تا آن‌ها را از حیز انتفاع بیندازد و این نیز قابل‌توجه است.

وی بابیان اینکه محوریت دشمن در مسئله نفوذ حساسیت‌زدایی است گفت: دشمن می‌خواهد از جامعه، ملت، نسل جوان، انقلابی‌ها، از خواص و مسئولین حساسیت‌زدایی کرده و حساسیت‌های نسبت به دشمن را از بین ببرد و این‌همه هم‌وغم دشمن است که بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده است.

مصلحی افزود: در فتنه سال ۱۳۸۸ وقتی سراغ برخی خواصی که سیلی انقلاب را خوردند می‌رفتیم که پیش از انقلاب ساواک آن‌ها را زندانی کرده و شکنجه دیده بودند و ساواک قبل از انقلاب یعنی همان CIA امریکا و MI6 انگلستان، سند به آن‌ها نشان می‌دادیم که CIA امریکا و MI6 انگلستان در حال فعالیت هستند تنها سرشان را تکان می‌دادند و نمی‌فهمیدند و این همان کار دشمن و نفوذ است.

وی بابیان اینکه سیلی خوردن ملت ایران هم زمینه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و همه مقولات است گفت: در همین مقوله برجام، ما جاهایی را گم کردیم و فکر کردیم با تکیه‌بر بیرون و کدخدا و بحث‌های از این قبیل مشکلات اقتصادی‌مان حل می‌شود، آیا حل شد، تحریم‌ها برداشته شد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد و این‌ها ادعا نیست بلکه اسنادش موجود است.

وزیر سابق اطلاعات با تأکید بر اینکه منحرف شدن از مسیر امام سیلی خوردن ملت را در پی دارد افزود: کدام تحریم برداشته شد، فقط در یک سال گذشته ۷۵ تحریم به تحریم‌های گذشته اضافه شد، یعنی کنگره امریکا ۷۵ تحریم جدید تصویب کرد ولی برجام قرار بود که تحریم‌ها را بردارد.

وی بابیان اینکه نفوذ موردی و نفوذ جریانی از انواع مختلف نفوذ هستند اظهار کرد: این دسته‌بندی نفوذ بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب و برگرفته از کار علمی و تحقیق‌شده است و نفوذ موردی زیرمجموعه‌ای دارد که نخستین مورد این است که یک فرد را جاسوس می‌کنند تا ترور فیزیکی انجام دهد که ۷۲ شهید حزب جمهوری اسلامی توسط فردی بنام کلاهی که جاسوسی بود که خود را به مرکزیت حزب به‌عنوان آدم خودی نزدیک کرد و آن انفجار را ترتیب داد.

مصلحی شهدای هسته‌ای را یکی دیگر از مصداق نفوذ موردی عنوان کرد و افزود: یک نفر برای سرویس اطلاعاتی صهیونیست‌ها (موساد) جاسوس شد و شهدای هسته‌ای ما را ترور کرد هرچند در همین حرکت موساد پشیمان شد زیرا وقتی احمدی روشن را ترور کرد در دانشگاه موجی از تغییر رشته توسط دانشجویان به رشته هسته‌ای ایجاد شد و ولوله عجیبی در فضای دانشگاهی به وجود آمد و صهیونیست‌ها گفتن که ما این ترور را برای ترسیدن دانشجوها انجام دادیم تا کسی دنبال انرژی هسته‌ای نرود ولی جمعیت قابل‌توجهی به سمت رشته هسته‌ای رفتند.

وی با اشاره به اینکه ترور شخصیت اقدام بعدی در زمینه نفوذ موردی است بیان کرد: دشمن طراحی می‌کند که شخصیت‌های انقلاب و تأثیرگذار انقلاب را از حیز انتفاع بیندازد برای مثال منتظری شخصیتی بود که قبل از انقلاب زندان، شکنجه و… را تحمل کرده و بعد از انقلاب هم تا قائم‌مقام رهبری پیش رفت اما دشمن مهدی هاشمی را کنارش گذاشت و منتظری تا رده قائم‌مقامی را از حیّز انتفاع انداخت و او را در مقابل انقلاب اسلامی قرار داد.

وزیر سابق اطلاعات کشور بابیان اینکه در فتنه ۸۸ برخی از خواص در وضعیتی قرار گرفتند که خودشان در مقابل انقلاب قرار گرفتند گفت: آدم‌های که خودشان با همان سیستم رئیس‌جمهور مملکت شدند و می‌دانستند سیستم انتخاباتی کشور سیستمی است که تقلب در آن معنا ندارد اما یک‌دفعه در کشور راه افتاده و بحث تقلب در انتخابات را مطرح کردند و این کار به دلیل نرسیدن به هدفشان مطرح کردند زیرا دشمن کسی را در کنار این فرد گذاشته و در گوشش خوانده تا در راه استکبار جلو رود.

وی بابیان اینکه نفوذ موردی شخصیت و نظام فکری افراد را به هم می‌ریزد افزود: با به هم‌ریختن نظام فکری، نظام فکری او را در مقابل انقلاب قرار می‌دهد، دو مثال می‌زنم یکی سروش از فضای دانشگاهی کشور است. سروش استاد دانشگاهی بود که از نظر فکری انسان بسیار قوی بود، دشمن روی او کار کرد و نظام فکری او را به هم‌ریخت و سروش را در مقابل انقلاب قرار داد و در اقدام بعدی سروش را در اروپا و امریکا در دست سرویس اطلاعاتی CIA و MI6 می‌چرخد و وی برای مقابله با نظام و انقلاب مذهب می‌سازد.

مصلحی افزود: در حوزه هم همین‌طور. حالا مثال دوم، کدیور که بود؟ یک آخوند حوزوی و انقلابی بود. استکبار روی او سرمایه‌گذاری کرد و کدیور انقلابی را در وضعیتی قرار داد که حالا کدیور در اروپا و امریکا در دست سرویس اطلاعاتی CIA و MI6 می‌چرخد و کتاب علیه ولایت‌فقیه می‌نویسد و این نفوذ است که سیستم فکری افراد را تغییر می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب فرمودند که افسر انگلیسی در بیت یک مرجع تقلید، مورد اعتماد آن مرجع تقلید می‌شود گفت: هر چه دادوفریاد می‌کنند که آقا این انگلیسی است، اعتماد در حدی است که قبول نمی‌کند، آن‌وقت در نجف وقتی انگلیس‌ها اقدام به رژه رفتن برای موفقیتشان کردند، همین افسر انگلیسی در جمع آن‌ها بود و این کار نفوذ است.

وزیر سابق اطلاعات بابیان اینکه نفوذ در موارد فکری کار را سخت می‌کند اظهار کرد: در ترور فیزیکی و نفوذ شخصیتی می‌توان با بگیروببند جلوی آن را گرفت ولی در مباحث فکری این کار جواب نمی‌دهد و امثال سروش را با بگیروببند چه‌کار می‌توانید انجام دهید زیرا نظام فکری او به‌هم‌ریخته است و تنها باید با او مقابله فکری کرد و این نکته بسیار قابل‌توجهی است.

وی بابیان اینکه در نفوذ موردی اقدام آخر این است که یک سرمایه‌گذاری ۱۰ یا ۲۰ ساله برای رسیدن به مرکزیت قدرت انجام می‌دهد اظهار کرد: معاویه از قوم بنی‌امیه بود، یهود صهیونیست در زمان پیامبر همه طراحی‌ها را انجام داد تا جلوی پیامبر و نهضت و انقلاب او را بگیرد ولی نتوانست و بر روی شخصیتی مثل معاویه که از شجره ملعونه یا همان بنی‌امیه نیز هست طراحی کرد.

مصلحی افزود: یهود صهیونیست ۳۵- ۳۴ سال روی او کار کرد و او را آورد و در جایگاه قدرت گذاشت. بدون تعارف همه‌اش کار یهود صهیونیست است. معاویه چه کسی بود؟ کاتب وحی! وقتی به اسلام ایمان آورد، همان یهود صهیونیست رویش کار کرد که کاتب وحی شود و کنار پیامبر (ص) قرار بگیرد. چرا؟ تا وقتی خواست او را به قدرت برساند، بتواند از آن استفاده کند.

وی نفوذ جریانی را یکی دیگر از مصداق‌های نفوذ عنوان کرد و گفت: طراحی دشمن در نفوذ جریانی این است که برای رسیدن به هدفش می‌خواهد در بین ملت شبکه‌سازی کند. نزدیک سه ماه می‌شود که دستگاه اطلاعاتی کشور جاسوسی را دستگیر کرده است که در اعترافات نکات عجیبی است. اصلاً مأموریتش راه‌اندازی یک شبکه در سطح کشور با پول زیادی است که آمریکایی‌ها به او داده بودند. با کمال تأسف وقتی این فرد دستگیر شد، عده‌ای از داخل کشور برای آزادی او راه افتاده‌اند. آمریکایی‌ها هم به زمین و آسمان متوسل شده‌اند. مأموریتش ایجاد شبکه در سطح کشور بود. این شبکه را چگونه ایجاد می‌کند؟ به دنبال NGO ها یا مجموعه‌هایی تحت عناوین عامه‌پسند و نخبه‌پسند.

وی جمع‌آوری اطلاعات و آمار از مسئولین و منتقدین شهرها در مورد افراد محتاج شهرها وضعیت زندگی آن‌ها ازجمله اقدامات این جاسوسان بود گفت: در فتنه ۸۸ طبقه متوسط به پایین جامعه حضور ندارند، تحلیل کردند NGO ها و طبقه متوسط به بالا با یک کنش کنار می‌کشند پس باید طبقه متوسط به پایین جامعه را جذب کنیم.

وزیر سابق اطلاعات بابیان اینکه نفوذ جریانی تغییر باورها، آرمان‌ها، نگاه‌ها و سبک زندگی را دنبال می‌کند افزود: چرا کلمه کلیدی استکبار و شیطان بزرگ که از کلمات کلیدی امام است توسط مسئولان استفاده نمی‌شود و در نفوذ جریانی دشمن درصدد ایجاد اشتباه محاسباتی است.

وی بیان اینکه در نفوذ جریانی نخستین اقدام دشمن تهدید و ترساندن است گفت: در مذاکرات زمان‌هایی که آقای ظریف برای مذاکرات می‌رفت بلافاصله در دو ماه در مصاحبه‌هایش از روی میز بودن گزینه‌های نظامی سخن می‌گفت که می‌توان به سخن آقای ظریف که دشمن با یک دکمه می‌تواند تمام تجهیزات نظامی ما را از کار بیندازد اشاره کرد که دشمن از این طریق تهدیدات خود را اعمال می‌کرد ولی پس از بازدید وی از تجهیزات نظامی ایشان تغییر موضع دادند.

مصلحی تصریح کرد: عده‌ای در مذاکرات ژنو اول فرانسه را به بهانه نبود اهداف خود در آن بانی به هم خوردن مذاکرات می‌دانستند که در همان زمان گفتیم که فرانسه کیست که بخواهد مذاکرات را به هم بزند، فرانسه عددی نیست که بازی را به هم بزند و این طراحی است که مذاکرات به نتیجه نرسد، مذاکرات تنها برای خوف شکنی بود. در زمان آقای جلیلی آخرین دور مذاکرات در آلماتی قزاقستان و در زمان تصدی اطلاعاتی من، دستگاه اطلاعاتی بسته پیشنهادی ۵+۱ را در مذاکرات آورد و ما تا نیمه‌شب در شورای امنیت ملی روی بندهای مختلف آن بحث کرده و پاسخ‌هایی را آماده می‌کردیم تا دستمان پر باشد و آقای جلیلی هم پاسخ حرف‌های آن‌ها را به‌خوبی داد و آخر مباحث نماینده انگلستان حواسش نبود و یک‌دفعه گفت بحث‌ها خوب پیش رفت و به‌جای خوبی رسیدیم ادامه دهید تا تمام شود ولی اشتون یک کاغذ برای نماینده انگلیس نوشت که تو خفه شو با اجازه چه کسی حرف زدی که این کاغذ را هم دستگاه اطلاعاتی با خود آورد و چگونه هست که فرانسه بتواند مذاکره را به هم بزند.

وی بابیان اینکه به‌خصوص نسل جوان اخبار را با دقت و از پشت‌صحنه آن باخبر شوند افزود: اگر دقت کرده باشید نخستین وزیر خارجه ای که پس از برجام به ایران آمد وزیر خارجه فرانسه بود و آن‌هم به دلیل این بود که فرانسه‌ای که مذاکرات را به هم زده بود وقتی دید که در مذاکرات تنها کری و آقای ظریف حضور داشته و سرشان بی‌کلاه مانده به ایران آمدند و آمریکایی‌ها هم تصمیم گرفتن که آن‌ها را سر جایشان بنشانند و یک‌دفعه در فرانسه چندین انفجار شد که بر خی گفتن کار داعش بود ولی من خندم گرفت و گفتم آمریکایی‌ها می‌خواستند آن‌ها را جای خود بنشانند.

وزیر سابق اطلاعات کشور با اشاره به اینکه همین جنگ نمایشی بین ترامپ و کلینتون غیرواقعی بود گفت: آمریکایی‌های به این جمع‌بندی رسیدند که سیستم سرمایه‌داری امریکا رو به افول است و در این طراحی رو به افول ترامپ را می‌آورند تا با رسوا گری بگویند عنان کار دست خودمان است و همه این‌ها پشت‌صحنه دارد و طراحی دشمن ایجاد اشتباه مناسباتی از طریق برنامه‌ریزی است و باید مراقب بود تا فریب نخورد.

انتهای پیام/

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2