شناسه خبر: 53441

فرماندار اسبق آستانه‌اشرفیه:

زمانی که کربلایی در گیلان مقابل منافقین و ضدانقلاب می‌ایستاد، آقای قربانی کجا بوده و چند سال داشت؟!

فرماندار اسبق آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه به نظر بنده آقای کربلایی یک گیلانی تمام‌عیار است، گفت: کسی که در جایگاه نمایندگی مردم قرار دارد و خودش را ارزشی و حزب‌اللهی می‌داند، نباید مواضع هتاکانه و قانون گریزانه بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدعلی رمضانی دستک در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی گیلانستان با اشاره به مصاحبه اخیر (+) محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه در مجلس اظهار کرد: از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی در جریان مواضع آقای قربانی قرار گرفتم که دیدم متأسفانه به یکی از استوانه‌های ارزشی و انقلابی استان گیلان تاخته و مواضع نامعقولانه‌ای اتخاذ کردند.

مدیرکل اسبق تعاون استان گیلان خاطرنشان کرد: آقای قربانی در آن مصاحبه ادعای ارزشی و حزب‌اللهی بودن نموده و بعد هم عده‌ای را خوارج نامیده و گفته که در دهان آنان می‌زند! لازم است ایشان بدانند که این ادبیات در شأن نیروهای ارزشی و ولایی نبوده، نیست و نخواهد بود.

 فرماندار اسبق آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه کربلایی برای نیروهای ارزشی و حزب‌اللهی بسیار عزیز هستند، گفت: قطعاً هیچ فرد ارزشی گیلان به خود اجازه نمی‌دهد که به ایشان توهین کند.

وی با تأکید بر اینکه استفاده از عبارات «خوارج زمانه» و «افراد بی‌اصل و نصب» دارای بار حقوقی شدیدی است، تصریح کرد: جای تعجب است که چطور آقای قربانی به خود جرأت می‌دهد این القاب را به افرادی همچون آقای کربلایی منتسب کند. آیا سندی برای این ادعای خود دارد؟ اصلاً خود آقای قربانی بگوید اصل و نصبشان در چه است؟ مگر غیرازاین است که هر نیروی ولایی و ارزشی دارای اصل و نصبِ «شیعی بودن» است. ایشان از کدام آموزه و دیدگاه اسلامی و دینی چنین توهینی می‌کند؟

عصبانیت نماینده آستانه ناشی از وابستگی‌های خانوادگی و قومی است

رمضانی همچنین افزود: بنده از دستگاه محترم قضایی استان گیلان خواستارم ایشان را فرا بخوانند و در خصوص این نوع اتهام‌های سنگینی که زده‌اند، توضیح بگیرند و برخورد کنند. کمیسیونی هم در مجلس شورای اسلامی برای نظارت بر عملکرد نمایندگان تشکیل شده است که بنده استدعا دارم نیروهای ارزشی و حزب‌اللهی استان با نوشتن نامه‌هایی از کمیسیون اصل ۹۰ بخواهند که با این فرد برخورد لازم صورت گیرد.

مدیرکل اسبق تعاون گیلان با اشاره به اینکه آقای قربانی در آن مصاحبه همواره سعی کرده‌اند که مواضع خود را از جایگاه نیروهای حزب‌اللهی و ارزشی بیان کنند، ابراز نمود: درحالی‌که این‌طور نیست و از نگاه بنده تنها دلیلی که باعث شده ایشان عصبانی شود و از کوره در رود، اصل قرار دادن وابستگی‌های خانوادگی و قومی خود بوده و ناراحتی ایشان از این است که مبادا برای خانواده‌شان مشکلی پیش آید.

 فرماندار اسبق آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه همه نیروهای حزب‌اللهی و مخصوصاً آقای کربلایی از فدائیان ولایت هستند، اذعان داشت: حرف‌های این شخص طوری به جامعه القا می‌شود که انگار نیروهای ارزشی و انقلابی گیلان خدای‌ناکرده ضد ولایت‌فقیه عمل می‌کنند! این موضوع نه‌تنها یک اتهام شرم‌آور است بلکه هیچ وجاهت دینی و انقلابی ندارد.

به نظر بنده آقای کربلایی یک گیلانی تمام‌عیار است

رمضانی با تأکید بر اینکه کسی که در جایگاه نمایندگی مردم قرار دارد و خودش را جانباز، خانواده شهید، ارزشی و حزب‌اللهی می‌داند، نباید مواضع هتاکانه و قانون گریزانه بگیرد، افزود: اینکه ایشان ادعا می‌کند فلانی گیلانی نیست و نباید حرفی در استان بزند، خلاف آموزه‌های اسلامی و ملی سخن گفته است و با منویات مقام معظم رهبری همخوانی ندارد.

وی بابیان اینکه به نظر بنده آقای کربلایی یک گیلانی تمام‌عیار است، گفت: سالیان طولانی از زمان شهید ابوالحسن کریمی آن ستاره آسمان جهاد و مقاومت که در استان می‌درخشید، آقای کربلایی در محضر ایشان بود و امروزه به یکی از اسوه‌های بصیرت و ولایتمداری گیلان تبدیل‌شده است.

فرماندار اسبق آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه مگر تولد در یک استان و بالندگی در استان دیگر با یکدیگر در تضاد است؟ خاطرنشان کرد: خوب است آقای قربانی بدانند که در هیچ جای دین نیامده اگر کسی در سرزمین دیگری متولد شد، نباید به سرزمین دیگری برود و فعالیت کند. بسیاری از گیلانی‌های عزیزمان در استان‌های دیگر مشغول فعالیت و کار هستند، یعنی آیا باید آنان را بیرون کنند.

رمضانی همچنین تأکید و تصریح نمود: آن زمانی که آقای کربلایی و امثالشان در گیلان مقابل منافقین و گروهک‌های ضدانقلاب قد علم می‌کردند و می‌ایستادند، آقای قربانی کجا بوده و چند سالشان بود؟! آقای کربلایی همان کسی است که در حوادث تلخ فتنه ۸۸ نیروهای حزب‌اللهی را به‌صورت کفن‌پوش در دفاع از آیت‌الله قربانی مقابل بیت ایشان جمع کرد که نماینده محترم ولی‌فقیه هم آن سخنرانی زیبا و اثرگذار را در آن جمع بیان نمودند.

مگر نمی‌دانند آقای مجرد توسط نهادهای وابسته به همین دولت بازداشت شد

فرماندار اسبق آستانه‌اشرفیه در ادامه اظهار داشت: آقای قربانی که خود را از ارادتمندان دولت می‌دانند و با حمایت دولت و اصلاح‌طلبان نماینده مجلس شدند، مگر نمی‌دانند که آقای مهدی مجرد توسط نهادهای وابسته به همین دولت بازداشت و فراخوانده شدند. ایشان چطور حامی دولت است و علیه تصمیمات نهادهای وابسته به دولت موضع می‌گیرد.

وی در پایان بیان نمود: شایسته است افرادی که در استان خود را از مدافعان انقلاب و ارزش‌ها می‌دانند، موضع خود را در این قضایا مشخص کرده و از سکوت در بیایند و از آرمان‌های اسلام، انقلاب و شهدا دفاع کنند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان آستانه‌اشرفیه
تبلیغ
تبلیغ
ads2