لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=51040 شناسه خبر: 51040

به بهانه فرمایشات رهبر انقلاب خانواده‌های شهدای منا:

تنها شهیده اهل آستانه‌اشرفیه استان گیلان در جمعه خونین مکه سال ۱۳۶۶ بشناسید

باتوجه به صدور پیام رهبر انقلاب به مسلمانان و حجاج بیت‌الله الحرام و همچنین فرمایشات امروز ایشان در جمع خانواده شهدای منا به مروز زندگی تنها شهیده آستانه‌اشرفیه در مناسک حج سال ۱۳۶۶ رفتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ در روز نهم مردادماه ۱۳۶۶ شمسی برابر با ششم ذیحجّه سال ۱۴۰۷ قمری، هزاران زائر ایرانی و تعدادی از زائران دیگر کشورهای اسلامی در مکه معظّمه و خانه خدا، در حال انجام فریضه الهی برائت از مشرکین بودند که به دست مأموران دولت وهابی عربستان سعودی موردتهاجم وحشیانه قرارگرفته و به شهادت رسیدند.

یکی از شهدای گیلانی شهیده زهرا علیدوست جلالی اهل آستانه‌اشرفیه بود که همسر وی مرحوم رضا قلمزن یکی از خادمان حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف آستانه‌اشرفیه به شمار می‌رفت.

شهیده حاجیه‌خانم زهرا علیدوست جلالی در سال ۱۳۰۷ در یک خانواده مذهبی و متدین در شهرستان مذهبی آستانه‌اشرفیه به دنیا آمد.

زهرا علیدوست در هر شرایطی برای دین و مکتب اسلام تلاش و فعالیت (به‌ویژه اسلام محرم) داشت و با همه توان و عشق برای دستیابی به رضایت حضرت دوست و ادای وظیفه از همه لحظات عمرش به نیکی استفاده می‌کرد و در کارهای خیر همیشه پیش‌قدم بود. تا اینکه در سال ۶۶ سعادت زیارت بیت‌الله الحرام در ایام ذی‌حجه (حج تمتع) نصیبش شد و به هنگام برائت از مشرکین توسط عمال آل سعود بی‌رحمانه و با پیکری خونین در خانه خدا به دیدار خدایش رفت و فیض حج را با شهادت کسب کرد.

از وی سه فرزند دختر و سه فرزند پسر به یادگار مانده است.

 %d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af-%d8%ad%d8%ac-%da%af%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%86

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2