شناسه خبر: 49163

رئیس هیئت امنای حرم مطهر در واکنش به اظهارات امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

پاسخ من بی‌ربط نبود/ منتظر پاسخگویی شهرداری و شورای شهر هستم/ما کجا و امکانات و اعتبارات آن اماکن مقدس و شریف کجا؟/من تذکردهنده نباید ادعا داشته باشم انسان بهتری هستم

پس از انتقاد امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با عنوان رها شدن حرم در برخی ناهنچاری‌ها و توضیحات رئیس هیئت امنای حرم مطهر و در ادامه آن پاسخ رئیس هیئت امنای حرم به امام‌جمعه و توضیحات مجدد امام‌جمعه در خصوص اظهارت رئیس هیئت امنا، داداشی جوابیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ به نقل از جلال شرق، در پی درج مصاحبه حجت‌الاسلام محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با یکی از سایت‌های استان گیلان در واکنش به اظهارات حسین داداشی، وی جوابیه‌ای صادر کرد.

متن کامل جوابیه حسین داداشی رئیس هیئت امنای حرم به قرار زیر است:

جناب حجت‌الاسلام ساجدی، امام‌جمعه محترم شهرمان در گفت‌وگو با یکی از سایت‌ها، نکاتی را در خصوص مصاحبه حقیر بیان فرموده‌اند که علی‌رغم میل باطنی، لازم دیدم توضیحاتی را ارائه نمایم:

ابتدا از اینکه طرح توسعه‌ حرم و فعالیت‌های فرهنگی حرم جزء دغدغه‌هایشان بوده و پیگیر هستند سپاسگزار تقدیر و تشکر نمایم. قطعاً نظرات و رهنمودهای ایشان موردتوجه حقیر و سایر مدیران قرار خواهد گرفت.

اما اشاره داشته‌اند که آقای داداشی از موضع رئیس هیئت‌مدیره شرکتی که عضو مجموعه مرتبط با طرح توسعه‌ هستند اظهارنظر کرده‌اند…! و چون تصورشان این است متولی اصلی طرح شهرداری و شورای شهر است باید آن عزیزان پاسخگوی ایشان می‌بودند…

البته حقیر هم در آغازین مصاحبه خود به این موضوع اشاره داشته‌ام و همچنان منتظر اقدام دوستان هستم اما پاسخ حقیر بی‌ربط نبوده چراکه متولی اصلی طرح توسعه‌ حرم همان شرکتی هست که مسئولیتش با این‌جانب (نماینده قانونی ۵۱ درصدی سهام آستان مقدس) هست و شهرداری و فرمانداری از سهامداران و عضو همان مجموعه می‌باشند و علی‌القاعده کلیه قراردادها نیز باید با امضای مدیریت شرکت با سرمایه‌گذاران منعقد شود نه شهرداری و شورای شهر!

اگر از موضوع طرح توسعه‌ حرم بگذریم (البته هنوز معتقد نیستم طی دو سال گذشته هیچ اتفاقی نیفتاده چون علی‌رغم مشکلات اقتصادی دولت، حداقل بیش از یک ونیم میلیارد تومان از املاک توسط شرکت خریداری که یکی از آنان تملک ملک نیروی انتظامی با کمک و مساعدت استاندار محترم و سایر مسئولین استانی و شهرستانی بوده و این در نوع خود کم‌سابقه است که منجر به بازگشایی ادامه مسیر شده است) و منتظر پاسخگویی شهرداری و شورای شهر باشیم…به موضوع مطروحه ایشان در رابطه با رعایت حجاب در حرم مطهر می‌پردازم:

ایشان حرم آستانه را با حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه مقایسه کرده‌اند و انتظار دارند وضعیت ظاهری افراد و پوشش خانم‌های زائر و…باید به همان شکلی باشد که در آن اماکن مقدس و شریف هست …

البته بسیار خوشحال خواهیم شد و آرزوی ماست که به آن سطح مطلوب و ایدئال برسیم,

صرف‌نظر از این قیاس باید عرض کنیم ما کجا و امکانات و اعتبارات آن اماکن مقدس و شریف کجا؟

آن مکان‌ها صرفاً زیارتی و افراد هم معمولاً به‌قصد زیارت مشرف می‌شوند، اما کیست که نداند صحن این امامزاده با درب‌های متعددش روزانه مسیر میانبر و تردد صدها نفر از مجاوران و همشهریان عزیز به سمت‌های شمال به جنوب، شرق به غرب و بالعکس حرم مطهراست؟!

آیا صحن اماکن مطهر و شریف آن بزرگواران همانند صحن ما آرامگاه و مدفن بیش از پنج هزار نفر از متوفی است که هرروز مراسم سر قبری و مجلس سوم و هفتم و چهلم و سالگرد و…دارند؟!

به نظر شما چه برخورد و انتظاری از این خانواده‌های گوناگون و رنگارنگ می‌توان داشت غیرازآن چارچوب و مقرراتی که همواره در مورد حجاب رعایت می‌کنند؟!

همکاران ما نهایت تلاش و کوشش را در رابطه با رعایت حجاب داشته‌اند که حتی در بعضی از موارد تذکر لسانی منجر به توهین و اهانت به خدام عزیز شده ولی همواره با خویشتن‌داری تحمل نموده‌اند…! هرچند معلوم نیست با این برخورد همکار محجبه آمر ما حتماً «بهشتی» و آن سست حجابان «جهنمی» باشند؟! همگان نیک می‌دانند تذکر درباره حجاب، سلسله‌ی مراتبی و تذکر از بالا به پایین نیست! و من تذکردهنده نباید ادعا داشته باشم انسان بهتری هستم و او باید حتماً از من تبعیت کند؟!

همواره معتقدیم مقام معنوی هر فرد مقید به حجاب الزاماً ازهر فرد بدحجاب یا سست حجاب بالاتر نیست!

بیان این مطالب نافع اقدامات مؤثر ما مدیران و همکاران ما در حرم مطهر در خصوص رعایت حجاب این امر الهی نبوده و نخواهد بود و ان‌شاءالله تعالی بیش‌ازپیش به این موضوع خواهیم پرداخت و امیدوارم وضعیت رو به بهبودی باشد و شاهد هیچ بدحجابی در صحن حرم مطهر نباشیم، اما اجازه می‌خواهم حسن ختام این مطلب را بابیان حضرت امام خمینی (ره) پایان‌بخشم و دعاء گوتان باشم:

«به نفس و شیطان بگویید ممکن است این شخصی که مبتلاست به معصیت، دارای ملکه‌ای باشد یا اعمال دیگری داشته باشد که خدای تعالی او را به رحمت خود مستغرق کند و نور آن خلق و ملکه، او را هدایت کند و منجر شود کار او به حسن عاقبت و شاید به‌واسطه همین بدبینی تو، کارت منجر به بدی عاقبت شود…»

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان آستانه‌اشرفیه
تبلیغ
تبلیغ
ads2