لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=49070 شناسه خبر: 49070

شهید ایرج فلاح ابراهیم‌پور

شهید ایرج فلاح ابراهیم‌پور از شهدای تازه تفحص شده کشور است که در روز نهم مرداد سال جاری و پس از ۲۸ سال به شهر خود بازخواهد گشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ شهید ایرج فلاح ابراهیم پور در خانواده ساده و کشاورز در روستای داخل آستانه‌اشرفیه به دنیا آمد.

او کوچک‌ترین فرد خانواده بود و خوش‌رویی و خوش‌اخلاقی او باعث شده بود که وی محبوبیتی خاص در بین اعضای خانواده داشته باشد. تحصیلات ابتدائی خود را در روستای گوهردان به پایان رسانید.

دانش‌آموز درسخوانی که در اوقات فراغت در کار کشاورزی به خانواده کمک می‌کرد و گاهی نیز مطالعه می‌کرد. از دوازده‌سالگی نمازخواندن و روزه گرفتن را آغاز کرد

جهت ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی به آستانه رفت ولی جهت رفت‌وآمد مشکلاتی زیادی داشت بنابراین تحصیلاتش را بیشتر از دوم راهنمایی ادامه نداد.

و به کشاورزی پرداخت چندی بعد از ازدواج نمود که دو یادگار از این وصلت باقیمانده است. لحظه خدمت مقدس سربازی او فرارسید و جهت دوران آموزشی به لوشان رفت و در آنجا سخت بیمار گشت.

بعد از بهبودی برای گذراندن دوران مجدد آموزشی به چهل دختر اعزام شد و بعدازآن در مناطقی همچون مهران، سومار، ایلام، شرهانی و… با ایادی استکبار و رژیم بعثی عراق و سربازان حلقه‌به‌گوش آن‌ها جنگید تا اینکه در منطقه شرهانی درحالی‌که به علت بیماری در داخل سنگر مشغول استراحت بود در عقب‌نشینی نیروها جا ماند و بدین طریق جاویدالاثر شد

گفتنی است پیکر شهید ایرج فلاح‌ ابراهیم پور شنبه نهم مرداد سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در آستانه‌اشرفیه تشییع می‌شود.

شهید فلاح‌ ابراهیم پور متولد ۲۶ فروردین سال ۱۳۴۶ است که در تاریخ ۲۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ در عملیات مرصاد در منطقه شرهانی به فیض شهادت نائل آمد.

شهید فلاح‌ ابراهیم پور اهل روستای داخل آستانه‌اشرفیه است که از وی دو فرزند دختر به یادگار مانده است.

شهید فلاح ابراهیم پور از شهیدان جاویدالاثر آستانه‌اشرفیه بود که پیکر وی به‌تازگی شناسایی شد.

مزار نمادین این شهید در گلزار شهدای آستانه‌اشرفیه قرار دارد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2