شناسه خبر: 47577

مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان؛

چراغانی شهر در شب شهادت امیرالمؤمنین در شهرستان مذهبی آستانه‌اشرفیه!

تعدادی از شهروندان آستانه‌اشرفیه با انتقاد از چراغانی این شهر توسط دستگاه متولی، خواستار برخورد دستگاه‌های نظارتی و امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به‌عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی شدند.

چندی پیش تعدادی از شهروندان آستانه‌اشرفیه در تماس با پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر اعتراض خود را نسبت به بی‌تفاوتی مسئولان درباره برخی کم‌کاری‌های فرهنگی به‌خصوص در برگزاری برنامه‌های مذهبی در آستانه‌اشرفیه اعلام کردند که تبلیغات محیطی نامناسب در برگزاری مراسم گرامیداشت سلطان سید جلال‌الدین اشرف از مهم‌ترین این اعتراض‌ها بود که حتی دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم نیز، به‌شدت معترض از این ماجرا بودند.

سریال ادامه‌دار ناتوانی دستگاه‌های متولی به‌جایی رسیده که در شب شهادت امیرالمؤمنین علی (ع) شاهد چراغانی در سطح شهری هستیم که مسئولان آن ادعای چهارمین شهر مذهبی بودن در کشور را دارند.

یکی از شهروندان آستانه‌اشرفیه با انتقاد از بی‌تفاوتی دستگاه‌های نظارتی درباره عملکرد ضد فرهنگی مسئولان در چراغانی شهر در شب‌های عزای حضرت علی (ع) اظهار داشت: نمی‌دانم چگونه و از چه راهی صدای اعتراضمان را به گوش شنوای! برخی از مسئولان برسانیم که این حرکت ضد فرهنگی را دیده و بازهم سکوت اختیار می‌کنند.

یکی از فرهنگیان آستانه‌اشرفیه نیز با اشاره به تأثیر منفی این‌گونه رفتارها بر جذب توریسم مذهبی گفت: معمولاً در این‌گونه موارد که دستگاه‌های نظارتی سکوت اختیار می‌کنند، امام‌جمعه به‌عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی باید صدای اعتراض مردم را به گوش مسئولان بالادستی برساند.

انتظار می‌رود دستگاه‌های نظارتی و امام‌جمعه محترم آستانه‌اشرفیه به‌عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی، نه در برابر کم‌کاری‌های فرهنگی بلکه در برابر مجموعه اقدامات ضد فرهنگی اقدام مؤثری انجام دهند.

چراغانی شهر در شب شهادت حضرت علی ع (3) چراغانی شهر در شب شهادت حضرت علی ع (1) چراغانی شهر در شب شهادت حضرت علی ع (2)

حکایت:

یکی از شعرا پیش رئیس دزدان رفت و شعری برای او گفت.

رئیس دزدان گفت تا لباس او را از تنش دربیاورند و از روستا بیرونش کنند. مرد بیچاره برهنه در سرما رفت. سگ‌ها در راه از پشت او آمد‌ند مرد می‌خواست سنگی از زمین بردارد و سگ‌ها را از خود دور کند. زمین یخ‌زده بود و سنگ‌ها در زیر آن پس نتوانست. گفت این چه وضعیتی است که سگ‌ها را باز گذاشتند و سنگ‌ها یخ‌زده است.

رئیس دزدان از جایگاهش این موضوع را دید و شنید و خندید و گفت: ای مرد دانا از من چیزی درخواست کن تا به تو بدهم. مرد در جواب گفت لباس خود را می‌خواهم اگر لطف فرمانید.

امیدوار بود آدمى به خیر کسان                 مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان آستانه‌اشرفیه
تبلیغ
تبلیغ
ads2