لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=4098 شناسه خبر: 4098

یادداشت: کیروش و شهردار آستانه

 سالها بود که مسئولان ورزش کشور بخصوص فدراسیون فوتبال در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال، در تضاد انتخاب بین خارجی و داخلی، مردد بودند و هر از چند گاهی به تناوب مربی داخلی و خارجی انتخاب می شد و نتایج موقتی گرفته می شد و با یک ناکامی، باز هم روز از نو روزی از […]

 سالها بود که مسئولان ورزش کشور بخصوص فدراسیون فوتبال در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال، در تضاد انتخاب بین خارجی و داخلی، مردد بودند و هر از چند گاهی به تناوب مربی داخلی و خارجی انتخاب می شد و نتایج موقتی گرفته می شد و با یک ناکامی، باز هم روز از نو روزی از نو. تا اینکه پس از سال ها، که منتقدان اعلام می کردند که اگر قرار است سرمربی خارجی بیاید، باید سرمربی مطرح خارجی آورده شود. 

به گزارش سرویس یادداشت آستان‌خبر، بالاخره مسئولین ذیربط تسلیم شدند و با کروش قرار داد امضا نمودند که تحولات و نتایج آن با صعود مقتدرانه به جام جهانی ۲۰۱۴ برای همه ما فوتبالدوستان ملموس است.

نکته قابل تأمل در این ماجرا این است که در کنار این مربی بزرگ، از مربیان آینده دار بومی همچون علیرضا منصوریان و … استفاده می شود و حتی این مربی کاربلد خارجی، بانی حضور سایر فوتبالیست های ایرانی الاصل مقیم خارج شده و سبب گردیده تا از همه پتانسیل های ایرانیان استفاده گردد و اگر با نگاه ژرف اندیشانه به این قضیه بنگریم، این موضوع موجب شده که ایرانیان مقیم خارج همبستگی بیشتری با کشورشان پیدا کنند و تعلق خاطرشان با هموطنان داخل کشور بیشتر، و سبب گردد تا با عرق و تعصب بیشتری به ایران نگاه کرده و حتی به فکر این بیفتند تا زمینه پیشرفت بیشتر ایران را با حضور و سرمایه گذاری در داخل کشور فراهم نمایند.

همچنین حضور این مربی، با توجه به تعامل مناسبی که با مربیان تیم های پایه ملی ما برقرار نموده، موجب تحولاتی در این تیم ها گشته که در جریان اخیر صعود ملی پوشان نوجوان ما به مرحله یک شانزدهم نهایی جام جهانی، به وضوح مشخص است آنجا که ایشان برای این ملی پوشان بعد از بازی با آرژانتین پیام تبریک می فرستد و موجب تهییج آنها می گردد و … آنچه من از این موضوع می خواستم نتیجه گیری نمایم این است که بگویم این تجربه تاریخی، باید به ما یاد بدهد که اگر قصد تحول در انجام اموری را داشته باشیم، باید سیاست یک و بام و دو هوا را کنار گذاشته و بقول معروف پایمان را محکم به زمین بزنیم. منظور من انتخاب شهردار بومی و غیربومی است.

کیروش و شهردار آستانه

اگر قرار است در مدیریت شهری تحول ایجاد شود، باید یک مدیر باتجربه و کاربلد را که سابقه کار در شهرداری داشته باشد را انتخاب نمود، اگر چنین مدیری را سراغ داریم که چه خوب. ولی اگر چنین موردی در شهرمان پیدا نشد، واجب است که از شهرستان های همجوار، انتخاب شود و در کنارش از کارشناسان آینده دار بومی جهت تجربه اندوزی استفاده گردد. اما اگر قرار است شهرداری انتخاب کنیم که فاقد آیتم های مورد نظر باشد، چرا غیر بومی! همین افراد بومی خودمان را که شاید همسطح یا بالاتر از آن فرد غیر بومی باشند انتخاب نماییم و برکارش نظارت لازم را داشته و بعنوان شورای شهر، از اتاق فرمان مدیریت شهری یا همان اتاق فکر شهر برای هدایت ایشان استفاده نماییم.

دوستان عزیز شورای شهر، اگر قرار است از شهر بعنوان آزمایشگاه استفاده نماییم، بهتر است که این آزمایش و خطا را یکی از همشهریان ما انجام دهد . مطمئنأ این فرد بومی دلش بیشتر خواهد سوخت و دل ما هم کمتر خواهد سوخت.


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2