لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=39976 شناسه خبر: 39976

۵۰ خودروی مشمول وام ۲۵ میلیونی + جدول اقساط ۴ تا ۷ ساله

بنا به اعلام خودروسازان، تنها خودروهایی که بهای آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، مشمول دریافت وام ۲۵ میلیونی می‌شوند. بر این اساس، فعلا بیش از ۵۰ نوع خودرو در این فهرست قرار می‌گیرند. به گزارش آستان‌خبر پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو از فردا در سراسر کشور آغاز می‌‌شود. آنگونه که خودروسازان می‌گویند […]

بنا به اعلام خودروسازان، تنها خودروهایی که بهای آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، مشمول دریافت وام ۲۵ میلیونی می‌شوند. بر این اساس، فعلا بیش از ۵۰ نوع خودرو در این فهرست قرار می‌گیرند.

به گزارش آستان‌خبر پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو از فردا در سراسر کشور آغاز می‌‌شود. آنگونه که خودروسازان می‌گویند تمامی نمایندگی‌هایشان را بسیج کرده‌اند تا بتوانند خودروهایی را که چندین ماه در انبارها مانده بود، به سرعت در اختیار مردم قرار دهند.

فهرست خودروهای مشمول دریافت وام خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۶ درصد به شرح زیر است، ضمن اینکه این فهرست قرار است به مرور توسط وزارت صنعت تکمیل شود.

ایران خودرو

۱- دنا

۲- رانا

۳- رنو تندر E۱ دو ایربگ

۴- رنو تندر E۲ دو ایربگ

۵- رنو تندر اتوماتیک E۲ تک ایربگ

۶- رنو تندر اتوماتیک E۲ دو ایربگ

۷- رنو تندر پیکاب تک ایربگ

۸- رنو تندر پیکاب دو ایربگ

۹- سمند EF۷ مالتی‌پلکس

۱۰- سمند EF۷ دوگانه‌سوز دو ایربگ

۱۱- سمند EF۷ دوگانه سوز دو ایربگ

۱۲- سمند EF۷ دوگانه سوز دو ایربگ (مالتی ‌پلکس)

۱۳- سمند EF۷

۱۴- سمند LX

۱۵- سمند SE

۱۶- سمند سورن ELX

۱۷- سمند سورن ELX سال

۱۸- وانت آریسان دوگانه سوز

۱۹- پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۲۰- پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۲۱- پژو ۲۰۶ صندوقدار V۸

۲۲- پژو GLX

۲۳- پژو GLX دوگانه سوز

۲۴- پژو SLX

۲۵- پارس ELX

۲۶- پارس LX

۲۷- پارس اتوماتیک دو ایربگ ۱۸۰۰

۲۸- پارس اتوماتیک دو ایربگ ۲۰۰۰

۲۹- پارس سال دوگانه سوز

۳۰- پارس سال

سایپا

۱-پراید ۱۱۱

۲- پراید ۱۱۱SE

۳- تیبا ۲ هاچ بک EX

۴- تیبا ۲ هاچ بک SX

۵- تیبا EX یورو ۴

۶- تیبا SX یورو ۴

۷- تیبا SX یورو ۴ دوگانه سوز

۸- پراید ۱۳۲SE

۹- پراید ۱۳۲SE پایه گازسوز

۱۰- پراید ۱۳۲TL پایه گازسوز

۱۱- پراید ۱۴۱SE

۱۲- پراید ۱۵۱EX

۱۳- پراید ۱۵۱TL

۱۴- پراید ۱۳۱EX

۱۵- پراید ۱۳۱SE

۱۶- پراید ۱۳۱SE پایه گازسوز

۱۷- پراید ۱۳۱TL

۱۸- پراید ۱۳۱TL پایه گازسوز

۱۹- وانت زامیاد ۲۴

۲۰- وانت زامیاد ۲۴ پایه گازسوز

۲۱٫ برلیانس

۲۲٫ آریو

۲۳٫ پارس تندر

براساس طرحی که دولت برای پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو در نظر گرفته، بانک عامل اسناد تجاری ناشی از فروش خودرو را تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال و حداکثر تا ۸۰ درصد بهای فروش هر دستگاه خودرو، در قالب عقد خرید دین با نرخ ۱۶ درصد خریداری می‌کند.

منابع مورد نیاز این طرح توسط بانک ‌مرکزی با نرخ سالانه ۱۴ درصد برای بانک‌های عامل تامین می‌شود. به عبارت دیگر، در این شیوه متقاضیان می‌توانند از تاریخ هجدهم آبان ۱۳۹۴ با مراجعه مستقیم به نمایندگی‌های مجاز، نسبت به خرید دستگاه موردنظر اقدام کرده و بخشی از بهای دستگاه را به صورت نقد و مابقی را حداکثر تا ۲۵۰ میلیون ریال که بیش از ۸۰ درصد بهای آن نباشد، در قبال ارایه اسناد تجاری و اقساط حداکثر ۸۴ ماه با احتساب سالانه ۱۶ درصد به صورت چک یا سفته به نمایندگی مجاز پرداخت کنند.

در ادامه، خودروساز اسناد تجاری دریافتی از مشتریان را ظهر‌نویسی نموده و به بانک های عامل ارایه می‌کند. بانک‌های عامل اسناد تجاری ارایه شده از سوی خودروساز را که سررسید آنها کمتر از چهار سال باشد، با نرخ ۱۶ درصد خریداری نموده و مبلغ موردنظر را به حساب خودروساز واریز می‌کنند. فهرست نمایندگی‌های مجاز و خودروها و ماشین‌آلات مشمول طرح قرار است که از تاریخ هجدهم آبان از سوی دولت، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شود.

البته علی‌ اصغر میرمحمد صادقی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از جلسه دیروز شنبه بانک مرکزی با خودروسازان، نمایندگان بانک‌ها و مسئولان وزارت صنعت سخن گفت و اعلام کرد: لیست خودروهای مشمول این طرح که شامل سواری و وانت است، نهایی شده و امروز یکشنبه به بانک‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: این تسهیلات با نرخ سود ۱۶ درصد پرداخت می‌شود که اقساط آن در دوره ۴۸ ماهه، ماهانه ۷۰۸ هزار تومان خواهد بود. اگر تسهیلات ۵ ساله (۶۰ماهه) باشد، اقساط ماهانه ۶۰۸ هزار تومان، ۶ ساله (۷۲ ماهه) ۵۴۲ هزار تومان و ۷ ساله (۸۴ ماهه) ۴۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

جدول اقساط وام ۲۵ میلیونی خودرو ۴ تا ۷ ساله

وام 25 میلیونی 1

برهمین اساس، مبلغ اقساط ماهیانه خرید خودرو بستگی به مدت زمان بازپرداخت دارد و در صورتی ۷ ساله باشد، به شرح جدول ذیل است ولی اگر مدت زمان بازپرداخت با تمایل خریدار کمتر باشد، مبلغ اقساط پرداختی طبیعتا بیشتر خواهد بود.

وام-25-میلیونی-خودرو

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2