لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=36991 شناسه خبر: 36991

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آستانه‌اشرفیه خبر داد:

افزایش ۱۰ درصدی صادرات صنایع دستی در آستانه‌اشرفیه نسبت به سال گذشته

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستانه‌اشرفیه از افزایش ۱۰ درصدی محصولات صنایع دستی این شهرستان  نسبت به سال گذشته خبر داد. به گزارش آستان‌خبر علیرضا زارع کار در حاشیه بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه محصولات صنایع‌دستی این شهرستان در استان‌های مختلف کشور نیز همواره موردتوجه قرار دارد، یادآور […]

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستانه‌اشرفیه از افزایش ۱۰ درصدی محصولات صنایع دستی این شهرستان  نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش آستان‌خبر علیرضا زارع کار در حاشیه بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه محصولات صنایع‌دستی این شهرستان در استان‌های مختلف کشور نیز همواره موردتوجه قرار دارد، یادآور شد: صادرات هنرمندان این شهرستان ۲۵ قلم از انواع محصولات صنایع‌دستی را شامل می‌شود.

وی از مرواربافی، حصیربافی، خراطی، نازک‌کاری، بامبو بافی، معرق چوب، البسه محلی، گلیم‌بافی، سفالگری و …به‌عنوان مهم‌ترین صنایع‌دستی هنرمندان منطقه یادکرد و اظهار داشت: هم‌اکنون هنرمندان این شهرستان در زمینه تولید ۱۷ نوع رشته صنایع‌دستی فعالیت دارند.

وی گفت: انواع ساک دستی، عروسک، سبد، جای لباسی، میز و صندلی، جای کفشی، جای میوه و… از جمله تولیدات صنایع‌دستی هنرمندان این شهرستان به شمار می‌رود.

زارع کار در ادامه با بیان اینکه صادرات صنایع‌دستی هنرمندان این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است، افزود: در صورت رفع تحریم‌ها همانند گذشته محصولات صنایع‌دستی هنرمندان این منطقه به کشورهای مختلف اروپائی نیز صادر می‌شود که این امر می‌تواند در بهبود وضعیت اقتصادی هنرمندان بسیار مؤثر باشد.

وی روستاهای کورکا و عبدالله‌آباد را مهم‌ترین مراکز تولید صنایع‌دستی آستانه‌اشرفیه دانست و یادآور شد: در زمان حاضر تعداد ۳۶ کارگاه صنایع‌دستی در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

وی بابیان اینکه تاکنون بیش از یک هزار هنرمند در زمینه تولید صنایع‌دستی در این شهرستان شناسایی‌شده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد ۴۵۲ هنرمند تحت پوشش بیمه قرار دارند.

زارع کار همچنین با تأکید بر حمایت هرچه بیشتر از هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان اظهار داشت: ایجاد یک بازارچه صنایع‌دستی به‌منظور عرضه محصولات تولیدی در آستانه‌اشرفیه یکی از خواسته‌های مهم هنرمندان است.

وی گفت: راه‌اندازی این بازارچه می‌تواند در زمینه معرفی و عرضه هرچه بهتر محصولات صنایع‌دستی، افزایش سطح درآمدی هنرمندان، تجمیع کارگاه‌های صنایع‌دستی منطقه نقش مؤثری داشته باشد که امیدواریم این امر هرچه زودتر تحقق پیدا کند.


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2